Armádní generál
Bez NATO by se z české armády stal skanzen, tvrdí Šedivý

23.02.2019 10:58

Pokud by Česká republika nevstoupila do NATO, z její armády by se stal skanzen a nedostala by se na úroveň, na které je dnes. V souvislosti s 20. výročím vstupu ČR do aliance to řekl armádní generál Jiří Šedivý, který v roce 1999 vedl generální štáb české armády.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Týdenní cenzor (7 hlasů) 23.02.2019 12:28

  O českých vojácích se často mluví jako o sociálně deklasovaných...

 • Kamil Vont (6 hlasů) 23.02.2019 12:48

  To, že se zrovna my podílíme na okupaci cizí země, konkrétně USáky...

 • Týdenní cenzor (5 hlasů) 23.02.2019 13:10

  Úplně nejlepší byl ten bývalý bolševický lampión, takzvaný generál...

 • Týdenní cenzor (4 hlasy) 23.02.2019 13:05

  Dementní americký dědečku, vytáhni nohu z nočníku a přestaň už...

 • tyden tyden (4 hlasy) 23.02.2019 13:05

  bolsevicky lampasaky mam nejradsi. taky so dobre pamatuju, kdo sel...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Asi má pravdu ten exkomunistický lampasák. Taky by jsme neměli bez NATO takovou praxi v okupaci cizích zemí. Neboť nás SSSR jako své vazaly nepřizval k přepadení Afghánistánu.A těch pár československých lampasáků co se střídalo na té 38.korejské rovnoběžce to nevytrhlo. A předpokládám že již v tom "českém skanzenu" máme výhradně západní techniku (teda mimo toho co si umíme vyrobit sami). Akorát ty Gripeny tak nějak neuměly spolupracovat s ostatními systémy NATO. Dopravní letadla CASA (která se proslavila zejména přepravou Koně Převalského do Mongolska) dost dlouho nelétala ani v mírových podmínkách (i bez toho obrann. zařízení na vystřelování klamných cílů), neboť si dělal autopilot co chtěl. Navíc se tam nevlezou kontejnery podle standardu NATO. Ale mají prý zlaté kliky včetně mísy WC. Obrňáky Pandur II vyřadila baba ve Fábii (předtím u orig.rakouskéhé předváděcího kusu upadlo za jízdy přední kolo) krom problému že když plave tak je obava že ho prošvihne i pěchotní munice z kulometu, když se vylepší pancéřování, tak zase plave jako „zednická tříska“ ke dnu. Naštěstí v Afgánistánu moc vodních toků v horách není. Pár tanků (něco kolem 20 kousků) sovětské konstrukce T-72M vyráběné v Martině, nám vylepšila italsko-izraelská firma. Náhrada sovětských ručních Strelek“ z osmdesátých let na sestřelování nízko letících cílů, jsou švédské rakety, kterým se dokáže vyhnout zachovalejší pístový Zlín, když poletí na hranici dostupu ve 4000 metrech. Ale ten skanzen….

1 hlas

No píšete nějak až moc znalecky. Nehodlám hájit SSSR, ale ten poslal armádu do Afganistánu proto, že se vzbouřili dva kmenoví náčelníci. V té době byl Afganistán hodně blízko Evropě. To asi nepamatujete. SSSR odešel když měl zemi pod kontrolou Nadžíbiláh, ale Gorbačov ho nechal ve štychu, dohovor s USA. To asi nepamatujete. Já to píšu proto, že dnes to umělci vašeho typu aplikují na RF.
Jinak tak až slavnostně opěvujete tu armádu ČR . Vřdyť se podívejte, kdo vše, od astrologa, po zpěvačku amatéra a jednu 8-mi denní, co to bylo za ministry a Kalous pro kímoše držel kasu. Podle odborníka, armáda ČR by byla schopna skoro den bránit Kolín. Odzbrojit armády bývbalé VS bylo nařízeno shora a provedeno dobře. Znal jsem páe lidí z Prahy, co rozprodávaly automobilní dílny, mobilní katry, jeřáby a pod. jak komu. I za 2 000 tehdy mohla být PAD II.

1 hlas

Bohužel toho pamatuji více než je zdrávo. A vůbec jste můj příspěk nepochopil. Bylo to jen o tom,že i se členstvím v NATO se ten "skanzen" moc nezměnil. Měl by jste se zavítat častěji.

1 hlas

armadu nepotrebujeme.mame byt uz davno neutralni.maximalne domobrana,jak ve svajcu.na sousedy nemame krome slovenska a rakouska a ty nechceme.mozna zabrat rakousko a zavest tam uredni rec Cestinu na 300 let.

1 hlas

No armádu má každý normální stát. Už Kalousek říkal, že armáda je proto, aby jí protékaly peníze. No a důvodů je i víc. A nebojte, vás nepovolají. Klídek.

1 hlas

Zprávy z Číny http://czech.cri.cn/
Zprávy z Ruska WWW.vz.ru

0 hlasů

Policajty, hasiče a záchranáře uznávám. Těmito olizovači amerických koulí, "našimi" vojáky, pohrdám a opovrhuju.

2 hlasy

Ty můžeš tak maximálně lízat koule vašim ruským zeleným mužíčkům, rusáku.

0 hlasů

Každej tady dělá co umí, ale ty jsi extra cocot, který se krom urážek na tomto DF neproviní vlastní myšlenkou.

0 hlasů

Dobrej Magor , coby generál-znalec Rudé armády , prosral "radami" NATOUSA válku v Gruzii ...ted radí ?
Hnát ho k NATOlatrínám v genštábu NATO Bruselu

1 hlas

Dobrej Magor , coby generál-znalec Rudé armády , prosral "radami" NATOUSA válku v Gruzii ...ted radí ?
Hnát ho k NATOlatrínám v genštábu NATO Bruselu

0 hlasů

Dobrej Magor , coby generál-znalec Rudé armády , prosral "radami" NATOUSA válku v Gruzii ...ted radí ?
Hnát ho k NATOlatrínám v genštábu NATO Bruselu

1 hlas

Kolaborace he asi trestný čin. Šedivý by si mohl přečíst něco o tom, jak dopadli kolaboranti po 2. světové válce

0 hlasů

Další bývalý kovaný rudoch Gavroch, pláče tu neustále už mnoho let nad ztraceným socialistickým rájem.

1 hlas

Neblbněte člověče. Na nic jiného se nzmůžete, než npadat jiné, sám nevíte nic. nechci vás napadat,ale nezlobte se, to přece mezi lidi nepatří. . Vy jste asi vidlák z Prahy. Že jo. Buď jste tehdy donášel a nebo jste ještě nebyl ale kdyby jste byl, tak by jste na 100 procent donášel. Nazdar.

2 hlasy

Neblbněte člověče. Na nic jiného se nzmůžete, než npadat jiné, sám nevíte nic. nechci vás napadat,ale nezlobte se, to přece mezi lidi nepatří. . Vy jste asi vidlák z Prahy. Že jo. Buď jste tehdy donášel a nebo jste ještě nebyl ale kdyby jste byl, tak by jste na 100 procent donášel. Nazdar.

0 hlasů

Tlupa námezdných loupežných vrahů, najatých bankéři ,obchodníky, velkostatkáři, těžaři a lupiči přírodních zdrojů z původního paktu NATO, zejména USA NENÍ armáda ČR - občané ČR tuhle tlupu NUKOLUJÍ - nerozhodujé cílech a postupech
-.-
Jako stát okupovaný , po r. 1989 armádou USA a Anglie (mají vojenskou základnu v Brně NA vojenské akademii Antonína Zápotockého ), musíme odvádět na armádu USA více než 60 miliard ročně - V důsledku výhružek, vydírání bylo omezeno očkování, zejména dětí, omezeno lékařské ošetření takže stále víc lidí umírá v důsledku např. zápalu plic, omezené lékařské prohlídky.
Byly zrušeny domovy pro nemocné důchodce a zrušen příspěvek na pohřeb - řezníci z USA se nezastaví ani před mrtvolami.

2 hlasy

Takovou snůšku blbostí musí být docela práce vymyslet. Zřejmě výplod zoufalců z aeronetu, Gavroch je natolik intelektem nepolíbený aby to zplodil sám.

1 hlas

Kdepak Aeronet, Gavroch je pilný čtenář Haló novin. Nedávno jsem do nich nakoukl a jen jsem žasl, zakázat málo...

1 hlas

jak je to s tou dokumentaci o Ceske ucasti na genocide semitu zidu,o ktere jste se tak holedbal pred par dny?lhari?

1 hlas

Koukám, že Šedivý šlápl do ruského hnízda.

2 hlasy

Já bych řekl že po roce 1990 šlápl do amerického@hovna.

0 hlasů

bolsevicky lampasaky mam nejradsi.
taky so dobre pamatuju, kdo sel po zakladce na vojenskou: naprosto nejtupejsi jedinci, navic priserne lini.
tohle je vysledek. sedivy, tupolanek, pavel...

4 hlasy

Úplně nejlepší byl ten bývalý bolševický lampión, takzvaný generál Pavel. Nejprve přísahal věrnost komančům a pracujícímu lidu, o pár let později zase USákům a americkému lidu. Proslýchalo se, že se chystá složit přísahu i Islámskému státu, ale protože jeho hvězda začala hasnout, Pavel se s touto přísahou stáhl.

5 hlasů

Ty jsi zcela směšný idiot, rusáku. Na pobavení ale dobré.

1 hlas

Kašpar a ošklivý, jste tady především vy, tokový malý pražský nácek. Že. Ubožáku.

1 hlas

Frustrované kremrole tu lijí špínu na armádu, jejich úpění vždy dobře pobaví tou bezmocí, která z nich čiší.

1 hlas

Dementní americký dědečku, vytáhni nohu z nočníku a přestaň už konečně žvýkat tu ruličku od toaletního papíru.

4 hlasy

Máte to marný, rusáci, projeli jste to. Tady jste odepsaní.

1 hlas

kazdy kdo s vami nesouhlasi je podle vas Rusak,zidaku?cha,cha,cha!shalom.

1 hlas

Ceska armada je spise k smichu, cerna dira na penize. Ale uvidime, jak budou branit hranice, az se to zacne opet v nemecku varit.

2 hlasy

To, že se zrovna my podílíme na okupaci cizí země, konkrétně USáky okupovaného Afghánistánu, je obrovská ostuda a doufám, že se jednou této zemi za tuto hanebnost omluvíme. Naši žoldnéřští špenáti by z Afghánistáni měli vycouvat s hlavou skloněnou až ke kolenům a sem do ČR se vrátit soustavou kanálů. Jako krysy.

6 hlasů

armáda byla bojeschopňá za komačů,dnes je to tragédie zelený mozku šedivý

4 hlasy

O českých vojácích se často mluví jako o sociálně deklasovaných frustrátech, kteří se nikde předtím nechytili. K policii je nevzali, od sekuriťácké agentury vyhodili. A tak se nechali najmout do armády, kde jejich přirozené tuposti a autentické zhovadilosti bylo konečně využito. Dělat Američanům v Afghánistánu lokaje, poskoky a poslušné prostitutky skutečně příliš intelektu nevyžaduje.

7 hlasů

vygumovaná guma

3 hlasy

Hrozne by me zajimalo, jak by to dopadlo, pokud by jeden clen NATO zautocil na jineho clena. Nedopadlo by to treba jako v 38 roce ? slabsi a neme vyznamny ackoli v pravu by sel pres palubu?

2 hlasy

Každý systém, který neslouží svému účelu, degeneruje. To se přirozeně týká i armády, jejímž účelem jsou bojové operace. Ale válku samozřejmě si nikdo nepřeje a aktuálně, bohudík, není ani potenciální ohrožení . Proto také by bylo nesmyslné nějaké samoúčelné vyzbrojování kromě základní obranné připravenosti. Na to je potřeba dobrý odhad celkové pozice. Skutečnou "spásou" může být jen politika mezinárodního mírového soužití, ne nějaká vnější síla. Již S. Čech řekl: "Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru, a malý ten, kdo zná jen malý cíl." (Tento citát zazněl i v Černých baronech.) A vnější institucializované síly se mohou rozpadnout jako Sovětšký Svaz.

1 hlas

Rozpas SSSR vlastně začal těsně před jeho vznikem, v únoru 1917.. To zahájili činnost Trockij a asi 30 dalších významějších Židů, žijících v USA a v Německu. Pozor. Trvalo to hodně dlouho. Makonec Gorbi splnil úkol a za to mu povolili dělat reklamu na kufry.. Jelcin s Kučmou či ským to roždělili britským způsobem a odnesla to Uktrajina. Ty menší musulmanské státy, které vlastní Rusko živilo jsou na tom také divně. Skoro Evropa se tam vrací o 500 let zpět. Jo, s mobilama v ruce.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 44/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.