Klesající nezaměstnanost
Práci nemají hlavně ti, kdo ji nechtějí, a senioři

10.06.2019 20:29

Práci nemají v době rekordně nízké nezaměstnanosti hlavně lidé, kteří pracovat nechtějí, ti, jež nemohou pracovat na plný úvazek, a někteří senioři. Shodli se na tom experti personálních agentur. Nezaměstnanost v ČR v květnu klesla na 2,6 procenta z dubnových 2,7 procenta. Bez práce bylo 200 675 lidí, nejméně od května 1997, uvedl Úřad práce ČR.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Petr Min (3 hlasy) 10.06.2019 21:38

    Nadpis je pražské dílo. O hnědočeších ale ani slovo.

  • Ďury - (2 hlasy) 10.06.2019 21:33

    Nejvíc symozřejmě ci...gáni. Hlavně že dostávají dávky.

  • Sparviero Sparviero (1 hlas) 11.06.2019 12:28

    Dobrý den,jsem senior. - Nadpis - "Práci nemají hlavně ti, kdo ji...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

No myslí si novináři či politici , že plat 80 Kč čistého za hodinu práce je dost? Já si to nemyslím, dle mého je to vykořisťování a ten kdo takhle platí by se měl stydět. Jinak doporučuji brigády důchodcům, mají z toho dvojí prospěch, jeden je pohyb a jak je známo, pohyb je život a ten druhý je že za v podstatě fitness ( práci) nemusí nic platit a ještě dostanou zaplaceno.

0 hlasů

A kde je v českých médiích nadpis: "Část nezaměstnaných tvoří tací, kteří se odmítají nechat vykořistit za nuznou mzdu" ? Nikde, protože industriálové drží média ve své hrsti, a mají velké řeči o tom, že se má koukat pracovat aby si majitelé mohli dovolit svá luxusní auta atd. jako odměnu za to, že oni přece tak pracně vylezli z postele před polednem?

Vážně. Co vlastně "experti" porovnávají? Volná pracovní místa a mzdy v Praze - s počtem nezaměstnaných 100 km daleko, na okrese kde se je jíž rádo když před 8. hodinou ranní jede aspoň jeden bus nebo vlak? (A s dalšími skutečnostmi na těch okresech, jako například, že když se maká za těch Babišových údajně úžasných 11.000 Kč, a potřebuje auto aby se dostalo do práce, tak z těch 500 Kč na šichtu se platí jíž kolem 100 Kč jen na benzín...). A z toho se dělá nějaké údajně všeobecně platné závěry, kterými se docela arogantně tváří jako by za vše "špatné" mohli ti nejchudší?

Navíc je mezitím v Praze jíž nějaký rok stav takový, že mnozí, nejen studenti nebo rodiny, bydlí ve čtyřech v dvoupokojových malých bytech. Jakože i pokud se nemá problém s tím migrovat, tak co mnohdy čeká i Čechy je bydlení jak v uprchlickém táboře, mezitím co si majitelé těch bytů a pracovních míst mnou ruce jak hezky vydělávají na své vily například ve Floridě.

0 hlasů

Dobrý den,jsem senior. - Nadpis - "Práci nemají hlavně ti, kdo ji nechtějí, a senioři" , mne přímo uráží. Jsem ročník 1939. Pracoval jsem za peníze a bez absencí plných 46 let. Teď, se tak trochu starám zadarmo o dva vnuky a o to abych tady ještě nějaký čas byl, než natáhnu brka. Prostě, pracuju furt. Takže, příště - lepší NADPIS :-)

1 hlas

Dle jakoby Trumpova institutu, kde se hemží "intelektuální elita národa" se svou ideologií typu: "Starat se o vnuky nevytváří HDP, a proto je taková činnost proti duchu společnosti, která má přece být totalitně řízená vládou mezitím co na trhu ale pravidlo takřka žádné.", tak dle toho institutu jsou to ale právě takoví jako Vy, kteří můžou za to, že v Česku není ta životní úroveň jak v St. Tropez.

Což však jistě docela absurdní, obzvláště když se mezitím nenutí každou akciovou společnost aby byla transparentní ohledně svého celkového finančního hospodaření (čímž by, i pokud se nezná majoritní držitelé akcií, spíše předcházelo vytunelování, a podobně). Ale takový kult, který v jménu HDP a individuálních profituje obětuje i panny, tak ten nějakým pouhým "Smím prosit?" k tanci asi těžko dostanete...

0 hlasů

No to my víme.Jen nechápeme,proč musíme my co pracovat musíme živit ty,co pracovat nechtějí.Nechápu,proč jsou taková privilegia.

0 hlasů

Všichni tvrdí jak milují život a přitom chodí do práce.

0 hlasů

V kategorii 55+ je 11 měsíců na pracáku nejefektivnější forma předdůchodu :-)

0 hlasů

Nadpis je pražské dílo. O hnědočeších ale ani slovo.

3 hlasy

Nejvíc symozřejmě ci...gáni. Hlavně že dostávají dávky.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.