Začíná 43. ročník <span>karlovarského festivalu</span>

4. 7. 2008 08:00
Do Karlových varů se začínají sjíždět první návštěvníci.
Do Karlových varů se začínají sjíždět první návštěvníci.

Snímek Co se vlastně stalo s De Nirem zahájí karlovarský festival.Karlovy Vary se připravují na zahájení 43. ročníku mezinárodního filmového festivalu. Festival bude zahájen projekcí amerického snímku režiséra Barryho Levinsona Co se vlastně stalo.

FOTOGALERIE: ZDE

Představitel hlavní role Robert De Niro, který je tu očekáván v odpoledních hodinách, převezme na večerním ceremoniálu Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Oproti předchozím ročníkům nabídne festival už v zahajovací den tři desítky projekcí. Filmová plátna se rozzáří v kině Čas, v karlovarském divadle, v nafukovacím kině i v Thermalu. Ovšem až na to největší ve Velkém sále, kde usednou zvaní hosté, sponzoři a členové zahraničních delegací. Zájemci z řad veřejnosti se budou moci bavit až na předpůlnoční repríze tohoto snímku.

 

Před Thermalem bude v podvečer vyhrávat jazzová kapela Zatrestband z Třeště u Jihlavy. Až se premiéroví hosté projdou po koberci, který je ve Varech tradičně modrý, vystřídá její členy ženská vokální skupina Yellow Sisters.

Karlovarský festival uvede do 12. července na 220 filmů; z nich čtvrtinu ve světové, mezinárodní či evropské premiéře.
 

Foto: Jan Schejbal

Autor: ČTK

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Vltavská vodní elektrárna ve Štěchovicích po letní opravě najede na plný výkon

Ekonomika
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ