Písničkářka Norah Jonesová poprvé vystoupila v Česku

21. 7. 2017 12:55
Zpěvačka Norah Jonesová.
Zpěvačka Norah Jonesová.

Americká písničkářka a pianistka Norah Jonesová vystoupila v Ostravě na festivalu Colours of Ostrava. Jde o první koncert této devítinásobné držitelky cen Grammy v České republice. Před hlavní scénou na autorku pístní jako Don't Know Why či Come Away With Me čekalo na umělkyni publikum čítající podle odhadů více než dvacet tisíc lidí.

Úspěšná zpěvačka v Ostravě představila písně z posledního alba, které vydala loni. Umělkyně, vlastním jménem Geetali Norah Jonesová Shankar, se narodila v roce 1979 v New Yorku. Je dcerou slavného indického sitáristy Raviho Shankara. Její hudbu odborníci označují za směs jazzu, country a popu. Svá alba vydává u čistě jazzového vydavatelství Blue Note. Po svém prvním albu Come Away With Me, získala osm cen Grammy.

Na koncert se dostali všichni příchozí. Pořadatelům se podařilo zvládnout odbavení návštěvníků a u vchodů se netvořily fronty jako ve středu. "Dnes se nic mimořádného neděje. Příchod návštěvníků průběžně zvládáme," řekl mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Festival Colours of Ostrava potrvá do soboty. V Dolních Vítkovicích ještě vystoupí například kapela Jamiroquai, Michal Hrůza s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Midnight Oil či elektronické duo Moderat. V sobotu v noci akce vyvrcholí koncertem jedné z nejosobitějších kapel nejen na poli taneční hudby. Poprvé v České republice vystoupí Justice.

Celkově si návštěvníci festivalu, který loni britský deník The Guardian zařadil mezi deset nejlepších v Evropě, budou moci vybrat z více než 350 programových položek na 20 venkovních i krytých scénách. Ostrava letos hostí přes 80 zahraničních a 52 domácích kapel a hudebníků, kteří nabídnou hudební zážitky mnoha žánrů, od elektroniky přes world music, rock, pop či jazz až po flamenco. Objeví se zástupci hudebních scén z celého světa - od Austrálie přes Senegal, Alžírsko, Chile, Indii, Izrael až po Španělsko nebo Irsko.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Ožana Jaroslav, youtube

Další čtení

Při nočním požáru bytu v Praze zemřel muž, dvě zraněné ženy skončily v nemocnici

Domácí
11. 5. 2025

Před 20 lety byla představena herní konzole Xbox 360 od firmy Microsoft

Věda a technika
11. 5. 2025

Papež Lev XIV. vyzval k míru na Ukrajině a k zastavení bojů v Pásmu Gazy

Zahraničí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ