Vystoupení Gotta na Sázavafestu sledovaly tisíce diváků

29. 7. 2018 05:50
Karel Gott na SázavaFestu.
Karel Gott na SázavaFestu.

Tisíce diváků v sobotu sledovaly vystoupení Karla Gotta na festivalu Sázavafest ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Produkce devětasedmdesátiletého interpreta měla původně trvat přibližně hodinu, ale nakonec se o něco prodloužila. Podle organizátorů se podvečerní vystoupení Karla Gotta stalo skutečným vrcholem třídenního programu. Za pořadatele to řekla Andrea Zdarsová. Sázavafest končí v noci ze soboty na neděli.

"Myslím si, že to byl velký zážitek pro všechny přítomné. Užívali si to jak návštěvníci, tak sám Karel Gott. Zájem lidí o jeho vystoupení byl opravdu obrovský," řekla. Držitel 42 ocenění Zlatý slavík a Český slavík zazpíval především nejpopulárnější písně. Návštěvníci tak mohli slyšet například Lady Carneval nebo Být stále mlád.

Gott měl původně na své vystoupení vyhrazeno 60 minut. "Ale trochu se to prodloužilo. Nechali jsme mu volný prostor, záleželo jen na něm, jak dlouho bude trvat jeho vystoupení," uvedla Zdarsová.

Podle policistů navštívilo festival ve čtvrtek 10 tisíc a v pátek 12 tisíc lidí. Ve stanovém městečku je podle nich 584 stanů. Na vyhrazených parkovištích stojí 553 osobních aut, 30 dodávek a devět karavanů.

Takhle Karel Gott exceloval na Rock for People před pěti lety: 

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Plíhal Libor

Další čtení

Šéf WHO přiletěl do Konga podpořit lékaře, epidemii lze podle něj zastavit

Zahraničí
29. 5. 2026

Tři čínští astronauti se po bezmála sedmi měsících ve vesmíru vrátili na Zemi

Věda a technika
29. 5. 2026
ilustrační foto

AFP: Stromy v Evropě kvůli vlnám veder volí drastické metody, které je zabíjejí

Věda a technika
29. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ