DiCaprio ocenil úsilí Číny v boji proti klimatickým změnám

Relax
20. 3. 2016 18:40
Leonardo di Caprio ocenil snahu Číny.
Leonardo di Caprio ocenil snahu Číny.

Americký herec Leonardo DiCaprio ocenil úsilí Číny v boji proti klimatickým změnám. Země, která je největším světovým znečišťovatelem životního prostředí plyny se skleníkovým efektem, by podle jeho názoru mohla být dokonce vzorem hnutí za ochranu životního prostředí.

Herec, který se angažuje v ochraně životního prostředí, vyzval například k boji proti klimatickým změnám i minulý měsíc při předávání filmových ocenění Oscar v USA. Sám dostal poprvé tuto cenu za nejlepší roli ve filmu REVENANT Zmrtvýchvstání.

"Jak všichni víme, Spojené státy a Čína jsou dva největší znečišťovatelé, a myslím si, že Čína učinila radikální pokrok, pokud jde o alternativní zdroje energie a udržitelný rozvoj," řekl DiCaprio.

Čína je největším světovým spotřebitelem a výrobcem uhlí, ale také se stala významným investorem v obnovitelných zdrojích energie, jako je solární a větrné energie.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Andy Wong

Další čtení

Zahradní bazén se zastřešením, aneb jak si zpříjemnit nejen léto

Relax
27. 3. 2025
Čisté a stále vonící pracovní prostory mají pozitivní vliv nejen na vaše zaměstnance, ale udělají dobrý dojem také na vaše zákazníky a obchodní partnery.

Úklidová firma zlepší vaše pracovní podmínky

Relax
27. 3. 2025

Před 65 lety vznikla legendární limonáda Kofola. Komunistická odpověď na Colu

Relax
27. 3. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ