Ingušsko se octne ve <span>spárech cenzury.</span> Kvůli mravům

Relax
27. 4. 2010 07:52
Palác v ingušském hlavním městě Magas (ilustrační foto).
Palác v ingušském hlavním městě Magas (ilustrační foto).
Palác v ingušském hlavním městě Magas (ilustrační foto).Vláda autonomního Ingušska zavedla mravnostní cenzuru sdělovacích prostředků. Podle zprávy ruské agentury ITAR-TASS je úkolem nového vládního orgánu blokovat informační produkci odporující "obecně přijaté morálce a mravnosti".
    
Členy komise, které jmenuje vláda, se stanou představitelé federální výkonné moci, muslimští duchovní, lékaři, učitelé a právníci. Nový orgán bude mít právo kontroly nad veškerými informacemi, které se šíří na území této severokavkazské autonomie. Negativní jevy bude podle ITAR-TASS komise oznamovat "příslušným orgánům".

ČTĚTE TAKÉ: Mikeš není sám. Cenzoři řádí všude dnes jako kdysi
    
Podle údajů ruského Fondu ochrany veřejné informovanosti, což je nevládní organizace dohlížející na svobodu slova v zemi, patří Ingušsko mezi mediálně nejméně svobodné regiony Ruska. Mezi "relativně svobodné" oblasti přitom fond zařadil sousední Dagestán, který spolu s Ingušskem a Čečenskem patři k regionům nejvíc zasaženým akcemi severokavkazských muslimských extremistů.

Foto: Wikimedia Commons
Autor: ČTK

Další čtení

Peugeot 408: design jako nástroj růstu

Relax
15. 1. 2026

Nové vydání časopisu Instinkt č. 2/2026: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
15. 1. 2026
2/2026 Instinkt

Soutěž o lyžařské a snowboardové brýle Westge Airbrake

Relax
7. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ