Babiš chce koupit provozovatele Aktuálně.cz

16. 8. 2012 08:45
Jeden z nejbohatších českých podnikatelů Andrej Babiš.
Jeden z nejbohatších českých podnikatelů Andrej Babiš.

Jeden z nejbohatších českých podnikatelů a předseda politického hnutí ANO 2011 Andrej Babiš podal nabídku na koupi skupiny Centrum Holdings, která na internetu provozuje portál Centrum.cz nebo zpravodajský server Aktuálně.cz. Lidovým novinám to potvrdil sám Babiš. Odmítl však sdělit, na kolik si společnost cení.

Podle listu to budou miliardy korun, protože současný vlastník, americká finanční skupina Warburg Pincus, investoval do Centrum Holdings zhruba 3,5 miliardy korun.

Mediální skupina, která se dlouhodobě pohybuje v červených číslech, je na prodej od června. O společnost se údajně zajímali vydavatelství Ringier Axel Springer CZ nebo spoluzakladatel Centrum.cz Ondřej Tomek. Babiš s Tomkem jsou jediní, kdo zájem o Centrum Holdings otevřeně přiznali.  

Autor: ČTK Foto: Jakub Stadler

Další čtení

ilustrační foto

Před pěti lety otrávili Bečvu. Podle rybářů není stále v kondici, nikoho nepotrestali

Domácí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Slovenská chce politikům příští rok snížit platy. V Česku naopak porostou

Zahraničí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Degustátoři v Olomouci ochutnali 300 pálenek. Někdo je polyká, někdo plive

Kultura
Aktualizováno: 18. 9. 2025 12:59

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ