Cenzura nevhodného obsahu. YouTube přijme tisíce "dohližitelů"

5. 12. 2017 16:05
Ilu
Ilu

Společnost Alphabet, která vlastní vyhledávač Google a jeho prostřednictvím i internetový portál pro sdílení videí YouTube, zaměstná více pracovníků. Budou prohlížet a odstraňovat videa s násilnickým a extremistickým obsahem.

V rámci Googlu jich má příští rok být až deset tisíc, uvedla dnes na svém blogu šéfka YouTube Susan Wojcickiová. Kritici její firmu vinili, že šíří dezinformace, nenávistné komentáře a videa s obsahem škodlivým pro děti.

Wojcickiová napsala, že kromě zvýšení počtu "dohlížitelů" pracuje YouTube i na strojové technologii, která škodlivý obsah automaticky označuje. Díky jejímu vývoji jsou kontroloři již nyní schopni odstraňovat téměř pětkrát více videí než dříve. Až 98 procent odstraněných videí násilného obsahu nyní označuje algoritmus, cituje Wojcickiovou deník The Guardian.

Firma také začne uplatňovat přísnější kritéria a rozšíří tým recenzentů pro zadávanou reklamu. Minulý měsíc stáhly z YouTube a Googlu své inzeráty četné renomované firmy. Nelíbilo se jim, že se jejich reklama objevovala vedle videí se sexuálními komentáři o dětech.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/PA/John Stillwell

Další čtení

Andrej Babiš

Odmítáme útoky premiéra Babiše na média. Šéfredaktoři mu poslali vzkaz

Domácí
29. 3. 2026
ilustrační foto

My máme losa Emila, Němci keporkaka Finna. A není mu dobře. Uzavírají i moře

Zahraničí
29. 3. 2026
ilustrační foto

Příšerná plavba. Loď s migranty zabloudila. Mrtvé házeli do moře

Zahraničí
29. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ