České návštěvníky YouTube loni <span>okouzlil písničkář Xindl X</span>

8. 1. 2010 08:02
Xindl X získal pozornost tří milionů návštěvníků českého YouTube.
Xindl X získal pozornost tří milionů návštěvníků českého YouTube.
Xindl X získal pozornost tří milionů návštěvníků českého YouTube.Nejsledovanějším videem na české mutaci serveru YouTube se v loňském roce stal klip Anděl písničkáře jménem Xindl X. Na druhém místě skončilo video k písni Láska umí víc Lucie Vondráčkové a klip Basket Case skupiny Green Day. Uvedla to společnost Google, vlastník světově nejpopulárnější služby pro sdílení videonahrávek.

Anděl loni zaznamenal přes tři miliony zhlédnutí a Láska umí víc o milion méně. Největší vlnu komentářů k videím v roce 2009 vyvolala ochutnávka z nového alba skupiny Kiss. Od září se jich pod videem nashromáždilo víc než 4000.



Žebříčku vyhledávání na YouTube i kategorii zpěvaček v ČR vévodí Lady Gaga, která se na objevila také na Googlu mezi skokany roku 2009. Mezi další nejvyhledávanější zpěvačky se probojovaly i Beyoncé, Pink, Rihanna a Britney Spears. První příčku mezi zahraničními zpěváky obsadil loni zesnulý Michael Jackson, kterého následoval Eminem, Akon a nováček Pitbull. Pětici uzavřel Enrique Iglesias. Nejvyhledávanější zahraniční kapelou se stali Black Eyed Peas následovaní Metallikou i německými Rammstein.

PSALI JSME:
Videovečírek: Čemu jsme se smáli nejvíc
Server YouTube slaví: miliarda rozkliknutých videí denně


Mezi top pět českých umělců se kromě Lucie Vondráčkové dostal i Michal David. Není překvapením, že nejsledovanější písničkář Xindl X se proslavil na hudební scéně právě díky videu uveřejněném na YouTube.

Lidé na celém světě zhlédnou denně na YouTube více než miliardu videí a stovky tisíc jich nahrají. Stále výraznějším trendem je přehrávání videí pomocí mobilních technologií. Vlastním kanálem se může pochlubit už i anglická královna, papež nebo prezident Spojených států.

Foto: Lucie Pařízková
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Tragická nehoda v Harrachově: Lyžařka zemřela po srážce na sjezdovce

Domácí
20. 2. 2026
Muzeum Čtyřlístku po rekonstrukci, 20. února 2026, Doksy, Českolipsko. Kvůli rekonstrukci bylo muzeum uzavřené celý minulý rok. V nové podobě je rozšířené, modernější a po vstupu se návštěvník ocitne přímo uvnitř komiksu. Na snímku výtvarník Jaroslav Němeček během prohlídky muzea.

Nové muzeum Čtyřlístku v Doksech zavede návštěvníka přímo do komiksu

Kultura
20. 2. 2026
ilustrační foto

Kdo zaplatí za kurz, má výhodu: nerovnosti mezi dětmi na středních školách rostou

Domácí
20. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ