Konkurence pro YouTube: Instagram spouští dlouhá videa

21. 6. 2018 06:15
Instagram.
Instagram.

Novou sekci videonahrávek o délce až 60 minut spouští sociální síť Instagram. Jmenuje se IGTV a podle šéfa firmy Kevina Systroma je pro mobilní telefony vhodnější než kanál YouTube, informoval zpravodajský server CNBC. Instagram dosud umožňoval přehrávat videa trvající maximálně 60 sekund. Nová platforma prozatím poběží bez reklamy, kterou ale firma později nevylučuje.

Instagram, který v roce 2012 koupila společnost Facebook za jednu miliardu dolarů, se z aplikace původně vytvořené pro sdílení fotografií rozrostl do služby, kterou lidé využívají pro sdílení krátkých videonahrávek a posílání vzkazů.

Systrom novinářům oznámil, že počet aktivních uživatelů jeho sítě právě překročil jednu miliardu měsíčně, zatímco loni v září to bylo 800 milionů.

Uživatelům, kteří chtějí sledovat dlouhá videa, stačí aktualizovat svou stávající instagramovou aplikaci; samostatná aplikace pro operační systémy Android a iOS bude k mání v několika týdnech.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/PA/Rui Vieira

Další čtení

ilustrační foto - tak se metají hovínka na pole

Hnojiva a nafta. Farmáři v Česku trpí, protože ceny kvůli válce s Íránem rostou

Ekonomika
22. 3. 2026
ilustrační foto

Herci v Liberci mají unikátní představení. Bude se hrát v baru i s jeho hosty

Kultura
Aktualizováno: 22. 3. 2026 21:52
akát

Akát je pohroma. Z národního parku ho chtějí dostat třicet let. A neúspěšně

Domácí
Aktualizováno: 22. 3. 2026 23:38

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ