Kaddáfí zemře v roce 2011, odvysílal v 80. letech TV sitcom

Relax
21. 10. 2011 09:14
Muammar Kaddáfí.
Muammar Kaddáfí.

Diváci nejspíš kdysi měli věnovat větší pozornost americkému televiznímu sitcomu Second Chance. Sice běžel jen jednu sezonu v roce 1987, ale zjevně dokázal dohlédnout do budoucnosti, napsal magazín Hollywood Reporter. Už pilotní díl totiž předpověděl smrt libyjského vůdce Muammara Kaddáfího na rok 2011.

Sitcom, který byl prvním "nakouknutím do televizního světa" pro pozdější hvězdu seriálu Přátelé, herce Matthewa Perryho, představil karikaturu Kaddáfího v kanceláři svatého Petra, který rozhodoval o osudech mrtvých, zda půjdou do nebe, nebo do pekla.

Kaddáfí nejprve protestuje, že přece nemůže být mrtvý, na což svatý Petr zareagoval: "Ale ano, jste docela mrtvý, naprosto mrtvý. Budete se muset naučit s tím žít." Načež se ho Kaddáfí pokusí zastřelit samopalem a vyslouží si od svatého Petra pokárání, že "nikdy neměl smysl pro humor".

Nakonec svatý Petr rozhodl, že Kaddáfí půjde do pekla: "No tak, to jste přece musel čekat. Dost málo rodičů teď pojmenovává děti Muammar." A že má na svědomí smrt mnoha lidí, stráví věčnost coby sebevražedný atentátník, na němž každé dvě minuty exploduje bomba.

Sitcom předpověděl Kaddáfího smrt na 29. července 2011. Ve skutečnosti byl libyjský vůdce zabit tento čtvrtek v Syrtě, což znamená chybu v odhadu jen o necelé tři měsíce.

 

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Ostravské zoo se daří odchovávat mláďata kriticky ohrožených gekonů modrých

Relax
21. 11. 2025

Modrobílá ikona Nivea slaví 100 let

Relax
19. 11. 2025

Peugeot 5008 Hybrid: Velké SUV, které spojuje výkon, úsporu a ekonomickou logiku

Relax
19. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ