Hokejový šampionát v Německu měl rekordní sledovanost

5. 10. 2010 13:48
Jaromír Jágr v dresu hokejové reprezentace.
Jaromír Jágr v dresu hokejové reprezentace.

Letošní hokejové mistrovství světa, z něhož si Češi přivezli zlaté medaile, mělo rekordní televizní sledovanost. Zápasy po celém světě sledovalo 734,7 milionu diváků.

Dosavadní maximum držel český šampionát z roku 2004, který přilákal k obrazovkám 702 milionů lidí. Tehdejší turnaj však nadále drží rekord co do počtu diváků přímo na stadionech.

Studie sledovanosti ukázala, že největší zájem o MS byl v Rusku, kde se v součtu dívalo na hokej přes 200 milionů fanoušků. Pořadatelské Německo v tomto žebříčku zaujímá druhé místo se 178 miliony, v Česku si našlo cestu k obrazovkám 80,5 milionu lidí. Podle údajů České televize přesahovala sledovanost přímých přenosů výběru Vladimíra Růžičky často milion diváků.

Televizní přenosy putovaly do více než stovky zemí světa. Nárůst zájmu o hokejové MS však zaznamenala IIHF i prostřednictvím internetu, na stránky šampionátu se podívalo pětkrát více lidí než v předchozím roce.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

ilustrační foto

Hokejisté titul na MS neobhájí, ve čtvrtfinále podlehli domácím Švédům 2:5

Sport
22. 5. 2025

Jak stravou bojovat proti celulitidě?

Zdraví
22. 5. 2025

Povodně, které sužují jihovýchod Austrálie, si vyžádaly nejméně tři oběti

Zahraničí
22. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ