V Jižní Koreji vznikla speciální televize k sjednocení země

5. 12. 2011 14:02
Čeká Koreu brzké sjednocení (ilustrační foto)?
Čeká Koreu brzké sjednocení (ilustrační foto)?

Jihokorejská vláda zahájila vysílání internetové televize, která má informovat mladé lidi o sousední komunistické Severní Koreji a o důsledcích případného sjednocení obou zemí. Mnoha Jihokorejcům, zvlášť těm, kteří se narodili dlouho po korejské válce (1950-1953), je totiž podle BBC otázka sjednocení těchto dvou států ležících na Korejském poloostrově zcela lhostejná.

"Není snadné přitáhnout zájem studentů na středních a vysokých školách k Severní Koreji," říká I Song Sin z jihokorejského ministerstva pro sjednocení. "Mají kolem sebe velkou konkurenci a spoustu práce se školou a s hledáním zaměstnání. Nemají čas přemýšlet o sjednocení," dodává.

Nový televizní "kanál sjednocení" přináší politické zpravodajství, ale také zábavní pořady zaměřené na mládež. Jedním z nich je i dvacetidílný sitcom o jihokorejské rodině žijící poblíž demilitarizované zóny, která odděluje Severní a Jižní Koreu. Život rodiny se změní, když adoptuje mladého severokorejského uprchlíka.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

V malochovu drůbeže na Brněnsku se objevila newcastleská choroba

Domácí
2. 12. 2025

Bílý dům spustil webovou stránku kritizující média a novináře

Zahraničí
2. 12. 2025
Filip Turek

Turek chce prezidentovi vysvětlit své kauzy. Prý jsou spíše mediální, tvrdí

Domácí
2. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV