Moderátorka Lucie Borhyová se od 1. května vrací po čtyřměsíční mateřské pauze k moderování Televizních novin na Nově. Náhradnici Michaelu Ochotskou z obrazovky nevytlačí, ta vytvoří dvojici s Pavlem Dumbrovským, sdělila dnes na dotaz on-line serveru TÝDEN.CZ mluvčí Novy Michaela Fričová.
Borhyová se poprvé objevila na obrazovce v roce 1999 a společně s moderátorem Reyem Korantengem tvořili jednu z nejoblíbenějších moderátorských dvojic. "Moc se na diváky těším. I na Reye. Nedovedu si vůbec představit, že bych Televizní noviny uváděla s někým jiným," řekla serveru tn.cz. Borhyová.
Nova má dlouhodobě výrazně nejsledovanější večerní zprávy v Česku. Podle Fričové moderátorský tým po návratu Borhyové doplní nakonec ještě Kristina Bastienová, která vytvoří spolu s Renatou Czedarnovou čtvrtou moderátorskou dvojicí, jež bude provázet odpoledními zprávami.
Čtyřiadvacetiletá Czedarnová na Nově zatím moderovala spolu s o osmadvacet let starším Dumbrovským. Dvaatřicetiletá moderátorka Snídaně s Novou Bastienová, o níž se před časem spekulovalo jako o dočasné náhradě za Borhyovou, je původním povoláním tanečnice, uváděla i show Bailando.
Borhyová porodila syna Lucase loni v prosinci. Již před časem na Nově uváděla magazín Víkend. Za několik let na obrazovce získala řadu diváckých i televizních ocenění a stala se také nejoblíbenější ženou TV Nova. Má ale i kritiky. Moderování letošní ankety TýTý jí v médiích vyneslo tento měsíc dost špatného hodnocení.
Foto: Lucie Pařízková