Óčko se do základní <span>nabídky UPC</span> nedostalo

22. 2. 2008 16:55
Hudební televize Óčko.
Hudební televize Óčko.

Hudební televize Óčko.Hudebnímu kanálu Óčko se podařilo dohodnout s UPC o obnovení signálu v analogových nabídkách. Neprobojovalo se však do základního balíčku, ale pouze do dražší služby Klasik.

Óčko můžou sledovat zákazníci UPC ve všech digitálních nabídkách, ovšem v analogové službě je to pouze zmíněný Klasik. Zatím poslední zveřejněná data z konce září 2007 uváděla 492 tisíc domácností UPC s analogovou a 68 tisíc s digitální kabelovou televizí.

UPC je pro Óčko klíčovým operátorem zajišťujícím dodávání signálu do domácností. Vztahy obou subjektů se zhoršily loni, když se Óčku spolu dalšími televizemi podařilo prosadit změnu vysílacího zákona. Podle něho musí kabeloví operátoři umístit do základní nabídky všechny volně dostupné programy. Podle UPC a dalších provozovatelů kabelové televize to ovšem není možné z kapacitních důvodů.

VÍCE O SPORU: ŘEDITEL ÓČKA BALVÍN: UPC SE NÁM MSTÍ

V druhém pololetí 2007 sledovalo Óčko každý den v průměru 189 tisíc lidí, což je o čtyři tisíce více v meziročním srovnání. Týdenní sledovanost dosáhla 615 tisíc lidí, což je oproti druhému pololetí 2006 pokles o 33 tisíc diváků.

Foto: Stanice O

Autor: - ger -

Další čtení

ilustrační foto

Praha znovu čeká přetlak na středních školách, míst je méně než loni

Domácí
6. 2. 2026
ilustrační foto

USA zničily další loď s pašeráky drog, počet obětí při úderech stoupl na 128

Zahraničí
6. 2. 2026

Děti Země chtějí zpřísnit podmínky výstavby Dukovan, obracejí se na NSS

Domácí
6. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ