Prima v reportáži o Plocovi podle soudu <span>nepochybila</span>

1. 7. 2009 15:16
Sociálnědemokratický poslanec Pavel Ploc se chce soudit s Primou
Sociálnědemokratický poslanec Pavel Ploc se chce soudit s Primou

Sociálnědemokratický poslanec Pavel Ploc se chce soudit s PrimouTelevize Prima nemusí zveřejnit odpověď poslance Pavla Ploce na reportáž, která popisovala jeho údajnou spolupráci s vojenskou kontrarozvědkou. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud, který zamítl Plocovu žalobu. Rozsudek zatím ale není pravomocný.

Sociálnědemokratický poslanec tvrdí, že s kontrarozvědkou nikdy vědomě nespolupracoval. Bývalý reprezentant ve skocích na lyžích Ploc se kvůli kontrarozvědce soudil už v březnu, kdy u městského soudu prohrál spor s Ústavem pro studium totalitních režimů.

Poslanec po instituci chtěl, aby z webu odstranila záznam o tom, že ho komunistická vojenská kontrarozvědka vedla jako svého důvěrníka. Soud tehdy také nepravomocně zamítl Plocovu žádost o omluvu.

Registrační protokoly vojenské kontrarozvědky zveřejnil loni v létě Archiv bezpečnostních složek, který je podle zákona přímo řízený Ústavem pro studium totalitních režimů. Vedle Ploce se v registrech objevila také jména poslanců ODS Waltera Bartoše, Tomáše Hasila a Juraje Rajnince. Ploc způsob zveřejnění svazku v minulosti označil za nepřijatelný útok na svou osobu.

Foto: Týden

Autor: ČTK

Další čtení

Ukrajinská armáda osvobodila sedm obcí, oznámil Zelenskyj

Zahraničí
Aktualizováno: 19. 9. 2025 00:11

Velký boj? Komora inženýrů nesouhlasí s UNESCO kvůli výtoňskému mostu

Ekonomika
Aktualizováno: 19. 9. 2025 00:26

Americké firmy prý v Británii investují rekordních 150 miliard, dohodl Trump

Ekonomika
Aktualizováno: 19. 9. 2025 00:54

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ