Žaloba za <span>reportáž o pendolinu</span>

Relax
14. 11. 2007 18:22
Pendolino, ilustrační foto z léta 2006
Pendolino, ilustrační foto z léta 2006

ilustrační fotoČeské dráhy podaly žalobu na televizi Nova kvůli reportáži o rychlovlacích pendolino. Reportáž, kde se mluvilo o problémech pendolina se zabezpečovacím zařízením, dráhy považují za lživou a žalobou se chtějí domoci odvysílání odpovědi. Oznámil to dnes mluvčí drah Ondřej Kubala.

Podle reportáže, kterou Nova odvysílala 30. října, špatně pracují například
kolejová čidla signalizující přehřátí a nebezpečí požáru. Dráhy údajně
proto nařizují výpravčím, aby vlak nezastavovali, i když čidlo hlásí
problém. ČD to ale dnes odmítají a tvrdí, že zmíněné čidlo hlídá pouze
nákladní vlaky a pro pendolina nemá význam.

"Za reportáží si stojíme, České dráhy v ní dostaly přiměřený prostor, aby prezentovaly své stanovisko," uvedl pro ČTK ředitel zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček. Právo podat trestní oznámení na kohokoliv je legitimním právem jakéhokoliv občana nebo právnické osoby v České republice, dodal.

Kromě žaloby dráhy odeslaly podnět k vyšetřování také Radě pro rozhlasové a
televizní vysílání a podaly trestní oznámení na neznámého pachatele z
okruhu společnosti CET 21, která Novu vlastní. Neznámého pachatele dráhy
viní z trestného činu nekalé soutěže, neboť údajně poškodil dobrou pověst
drah a ohrozil jejich chod.

Foto: Tomáš Nosil

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Nečekaný chovatelský úspěch: V Olomouci se narodila vzácná mláďata pandy červené

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Zlín, Ostrava a Praha společně zachraňují supy: Mláďata čeká cesta do přírody

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ostravská zoo získala loriho šedého, vzácný druh se vrací do expozice

Relax
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ