Belgické město Gent zavede <span>vegetariánské dny</span>

Relax
16. 5. 2009 08:08
V Gentu zavedli novinku. Pravidelný den bez masa.
V Gentu zavedli novinku. Pravidelný den bez masa.
V Gentu zavedli novinku. Pravidelný den bez masa.Konzumovat vegetariánskou stravu nejméně jednou týdně se rozhodli obyvatelé belgického města Gent. Podle internetových stránek BBC News si tak zajistili světový primát. 

Od tohoto týdne má být v Gentu zaveden pravidelný den bez masa, kdy si budou městští radní a státní úředníci objednávat pouze vegetariánská jídla. Město tím hodlá upozornit na neblahé účinky chovu dobytka na životní prostředí. Toto odvětví podle OSN vyprodukuje téměř jednu pětinu světových emisí skleníkových plynů.     

Na plakátu propagujícím "Vegetariánský den" je vyobrazen námořník veslující na velikém lilku. Místní děti se k zeleninovému tažení připojí ve školách od září svým vlastním bezmasým dnem.     

Úřady si od tohoto kroku slibují zmenšení ekologické stopy města a také snížení obezity místních obyvatel. V tisku je nyní asi 90 000 takzvaných "vegetariánských pouličních map," které mají pomoci lidem vyhledat ve městě bezmasé restaurace.

Foto: Profimedia
Autor: ČTK

Další čtení

Peugeot 408: design jako nástroj růstu

Relax
15. 1. 2026

Nové vydání časopisu Instinkt č. 2/2026: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
15. 1. 2026
2/2026 Instinkt

VÝHERCI: Soutěž o lyžařské a snowboardové brýle Westge Airbrake

Relax
7. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ