Slavný britský kuchař Gordon Ramsay bude na podzim opět vařit a hostit uvnitř jedné bubliny obřího vyhlídkového kola London Eye. Vstupenky na druhý ročník London Restaurant Festivalu jsou již v prodeji, cena začíná na 135 librách (zhruba 4300 korun) a obsahuje například dobrodružnou gastronomickou cestou Londýnem. Večeři v Londýnském oku (London Eye) si zájemci zaplatí zvlášť.
Navečeřet se ve vyhlídkové kabině ve výšce 135 metrů nad britskou metropolí a okusit přitom výtvor jednoho z nejlepších britských kuchařů. Pokud sníte o podobném zážitku, vydejte se po prázdninách do Londýna. V rámci tamního gastronomického festivalu se po roce nad Temži vrátí v říjnu atrakce, která již loni přitahovala pozornost veřejnosti a vydělala na charitu na 23 tisíc liber (přibližně 720 tisíc korun). Festival potrvá od 4 do 18 října, dobrodružná cesta v jeho rámci čítá například na 800 londýnských restaurací.
ČTĚTE TAKÉ: V centru Prahy přibude pravidelné farmářské tržištěLetos by v Londýnském oku měla kromě Ramsaye vařit také další světová hvězda - Newyorčan specializující se na francouzskou kuchyni Daniel Boulud. Boulud je podobně jako Ramsay držitelem mnoha kulinářských ocenění a vlastní síť podniků po celém světě. Jeho nejslavnější restaurace Daniel v New Yorku je považována za jednu z nejlepších na světě vůbec.
Z jedné z kabin obřího ruského kola na břehu Temže se na jedenáct dní stane vysoce exkluzivní restaurace, do níž vstoupí jen skutečně vyvolení. Ke stolu tu totiž může zasednout maximálně deset lidí, "kapsli" Londýnského oka si můžete předem objednat nebo účast na jedné z večeří vyhrát v loterii. Výtěžek ze speciálních kulinářských show v obřím ruském kole nad britskou metropolí daruje Ramsay stejně jako loni na charitu.
Staň se kritikem dřív, než někdo zkritizuje tebeRamsay se v Británii prosadil především tím, že za necelé dva roky získal pro svou první restauraci hned dvě prestižní michelinské hvězdy. Zakládá si současně na tom, že mluví vulgárně, drsný a zcela nekompromisní je i k podřízeným. V Británii a v USA má svou vlastní televizní kuchařskou show, společnost nesoucí jeho jméno provozuje luxusní restaurace na čtyřech kontinentech a
jeho firma měla do loňského roku pobočku také v Praze.
Londýnský festival restaurací byl založen minulý rok uznávanou britskou food kritičkou a držitelkou michelinské hvězdičky Fay Maschlerovou a jejím podnikatelským partnerem Simonem Davisem. Hlavním sloganem londýnské akce se stalo heslo: "Staň se kritikem dřív, než někdo zkritizuje tebe." Loni se jí účastnilo na 12 tisíc milovníků dobrého jídla.
Foto: Profimedia a fotoarchiv