Na Sázavě u Týnce zmizel z jezu pilíř, bude bezpečnější pro vodáky

Relax
22. 7. 2016 18:45
Nebezpečný jez v Brejlově u Týnce nad Sázavou by měl být nyní bezpečnější - vodoprávní úřad nechal zbořit nebezpečný pilíř.
Nebezpečný jez v Brejlově u Týnce nad Sázavou by měl být nyní bezpečnější - vodoprávní úřad nechal zbořit nebezpečný pilíř.

Na jezu Brejlov u Týnce nad Sázavou na Benešovsku byl zbourán pilíř, který byl podle vodáků dlouhodobě nebezpečný. V posledních letech na tomto místě utonuli dva lidé, naposledy v květnu portugalský student. Odstranit podemletý pilíř nařídil majiteli jezu vodoprávní úřad. 

V polovině května na jezu Brejlov zemřel vodák, s nímž se převrhla kánoe. Po vytažení na břeh se ho už nepodařilo oživit. Druhému muži, který seděl na přídi, se povedlo zachránit. Převržená kánoe se zaklínila o polorozpadlý pilíř jezu a muže uvěznila. Vyprošťování portugalského studenta trvalo 20 minut a poté byl hodinu neúspěšně oživován. Podobná tragická událost se stala také v roce 2014.

Jednotlivá povodí a některé obecně prospěšné organizace postupně ze svých rozpočtů jezy zabezpečují. Je to ale finančně velmi náročné. Seznam nebezpečných jezů, návody na záchranu, videa a další informace mohou vodáci nalézt na webu www.nebezpecnejezy.cz.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Sznapka Petr

Další čtení

ilustrační obrázek

Rekordní sezona v Teplicích: méně cizinců, více Čechů a kratší pobyty

Relax
31. 5. 2026
ilustrační obrázek

Knihy, příroda a tvorba: liberecký festival dětského čtenářství láká na bohatý program

Relax
30. 5. 2026
ilustrační obrázek

Noc, kdy Praha otevře své poklady: muzea a galerie zdarma až do půlnoci

Relax
30. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ