Nová stezka ve Frenštátě zavede turisty do korun stromů

Relax
28. 10. 2015 08:43
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Do korun stromů se podívají návštěvníci naučné stezky, která se nyní dokončuje ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Stezka nazvaná Beskydské nebe - Život v korunách stromů je dlouhá 1800 metrů, turisty zavede na osmdesátimetrový vzdušný chodník, k Mařenčině studánce či expozici siluet dravých ptáků.

Nyní řemeslníci dokončují zastřešení pódia amfiteátru, nad kterým budou viset makety dravých ptáků. Do zálivů vzdušného chodníku nad roklí potoka Vlčáku ještě musejí namontovat velké expoziční prvky, jako například hnízdo orla skalního.

"Převzetí hotové stavby by mělo být v pátek 30. října. Otevření stezky pro veřejnost by se mělo uskutečnit 13. listopadu," ředitel frenštátského kulturního střediska a autor projektového záměru Marian Žárský. Naučná stezka v areálu Horeček podle něj propojuje řadu zajímavostí.

"Díky projektu se podařilo buď nově vybudovat, nebo obnovit zajímavá místa na Horečkách, která se opět stávají atraktivní odpočinkovou lokalitou," dodal. Rekonstrukce se tak dočkala Mařenčina studánka nebo památník malíře Břetislava Bartoše. S historií i současným děním na Horečkách návštěvníky seznámí osm informačních panelů.

Po listopadovém zprovoznění se stezka na zimu uzavře. Od příštího roku bude fungovat sezonně od dubna do konce října.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Ramík Drahoslav

Další čtení

ilustrační obrázek

Pražské vinice ožijí: degustace, prohlídky i přednáška zdarma

Relax
27. 5. 2026
ilustrační obrázek

V Hodoníně uhynul druhý tygr. Zoo během pár měsíců ztratila celý pár

Relax
26. 5. 2026
ilustrační obrázek

Vzácné herbáře i tajemství pálenky: výstava v Jindřichově Hradci zve na cestu světem bylin

Relax
26. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ