Turisté mohou u Českých Budějovic využívat nový přístav

Relax
26. 8. 2010 12:04
K plavbě lákaly první den i půvabné "plavčice".
K plavbě lákaly první den i půvabné "plavčice".

Turisté na jihu Čech dostali další možnost užívat si lodních výletů. Z českobudějovického přístaviště Lannova loděnice začaly vyplouvat první lodě, díky kterým se zájemci mohou po vodě dopravit například do Českého Vrbného. Příští rok by se trasa mohla prodloužit až do Hluboké nad Vltavou.

Výstavba českobudějovického přístaviště stála přibližně 20 milionů korun a jedná se o první část projektu splavnosti Vltavy z Českých Budějovic do Prahy. Úpravou koryta řeky navíc vznikla kvalitnější protipovodňová opatření. "Je to zatím takový první krůček na dlouhé cestě. Na jejím konci bychom se měli dostat po Vltavě až do Prahy," uvedl českobudějovický primátor Miroslav Tetter.

Nové přístaviště."V příštím roce bychom měli zase pokročit a zahájit provoz plavby po řece z Českých Budějovic až do Hluboké nad Vltavou," dodal ještě primátor. Po Vltavě budou zatím od středy jezdit od Dlouhého mostu v Českých Budějovicích do pár kilometrů vzdáleného Českého Vrbného výletní lodě. "Věříme, že to bude pro místní občany i pro turisty zajímavé zpestření," doufají organizátoři.

Autor: ČTK Foto: ČTK , archiv

Další čtení

Výběr Svatomartinských vín podle sommelierky Denisy Kolaříkové

Relax
11. 11. 2025

Jak vybrat venkovní dlažbu, která vydrží roky a dodá prostoru styl

Relax
3. 11. 2025
ilustrační foto

Šálek za 21 tisíc korun. Dubaj má nejdražší kávu na světě

Relax
1. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ