Na kávu do obřího pařížského butiku Hermés

Relax
1. 12. 2010 15:27
Nový obchod značky Hermés v Paříži.
Nový obchod značky Hermés v Paříži.

Svůj druhý největší obchod otevřela značka Hermés v Paříži. Na ploše o velikosti půldruhého kilometru čtverečního si můžete nejen koupit luxusní oblečení, ale třeba i posedět v kavárně nebo si přečíst knihu v literárním koutku.

V novém obchodě Hermés si můžete dát kávu, přečíst si knihu nebo koupit květiny.Ve třicátých letech to bylo koupaliště, teď je to pamatkáři chráněná budova, v níž díky francouzské designérské agentuře RDAI vyrostl obří butik Hermés.

Vzdušný prostor se světlým interiérem zútulněný dřevěnými zakřivenými instalacemi se nachází v prestižní pařížské ulici Rue de Sévres 17.

Obchod má dvě patra balkonů, je členitý, a přestože je ze stávajících 134 poboček Hermés druhý největší, najdete v něm útulná zákoutí s pohodlnými pohovkami i příjemnou kavárnu.

Mezi velkými dřevěnými kapkami jsou decentně rozmístěny stojany s oblečením či poličky s legendárními hedvábnými šátky Hermés nebo jinými doplňky. Nábytek je inspirován kolekcí, kterou pro značku Hermés vyrobil designér Jean-Michel Frank ve třicátých letech.Moderní interiér nového butiku Hermés v Paříži.

"Tenhle obchod znamená novou etapu v naší historii," řekl německé verzi magazínu Vogue kreativní ředitel módního domu Hermés Pierre-Alexis Dumas.

 

Autor: - zde -Foto: vogue.de

Další čtení

Peugeot 408: design jako nástroj růstu

Relax
15. 1. 2026

Nové vydání časopisu Instinkt č. 2/2026: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
15. 1. 2026
2/2026 Instinkt

Soutěž o lyžařské a snowboardové brýle Westge Airbrake

Relax
7. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ