Washingtonský obelisk je znovu přístupný

Relax
20. 9. 2019 08:42
Washingtonský obelisk.
Washingtonský obelisk.

Monumentální washingtonský obelisk, dominanta hlavního města USA a památník prezidentu Georgi Washingtonovi, byl po třech letech znovu zpřístupněn veřejnosti. Slavnostní pásku ve čtvrtek přestřihla americká první dáma Melania Trumpová. Stavba vévodící metropoli dostala nový výtah a vylepšené bezpečnostní zajištění.

Památník byl i před uzavřením v září 2016 přístupný jen občas. V srpnu 2011 totiž po zemětřesení, které zasáhlo východ USA, objevila správa monumentu nedaleko vrcholu praskliny. Po opravě byl v roce 2014 znovu otevřen, ale po dvou letech a opakovaných poruchách výtahu byl znovu turistům nepřístupný.

Monument stojí uprostřed Washingtonu od roku 1884, je vysoký přesně 555 stop (téměř 170 metrů) a každý rok ho navštěvovalo kolem půl milionu lidí.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Vondrouš Roman

Další čtení

ilustrační obrázek

Nečekaný chovatelský úspěch: V Olomouci se narodila vzácná mláďata pandy červené

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Zlín, Ostrava a Praha společně zachraňují supy: Mláďata čeká cesta do přírody

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ostravská zoo získala loriho šedého, vzácný druh se vrací do expozice

Relax
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ