Muž vlezl do výběhu lvů, chtěl spáchat sebevraždu

Relax
22. 5. 2016 14:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Mladý muž v Chile se rozhodl spáchat sebevraždu tak, že se nechá roztrhat lvy v zoologické zahradě. Dobrovolně vstoupil do jejich výběhu, chovatelé ale dvě zvířata zastřelili, aby mu zachránili život. Mladý Chilan je ve vážném stavu v nemocnici.

Chilan ve výběhu šelem.Neobvyklý incident se odehrál v sobotu v zoo v chilské metropoli. Dvacetiletý muž se tam za přihlížení dalších návštěvníků svlékl a vlezl do výběhu šelem. Zvířata ho napadla a způsobila mu vážná zranění, nakonec jej ale nezabila, protože chovatelé lvy včas zastřelili. Policie později v oblečení našla sebevražedný vzkaz.

"Zoo má zavedený bezpečnostní protokol, protože životy návštěvníků jsou pro nás prioritou," uvedla ředitelka zahrady Alejandra Montalbaová. Podle ní museli chovatelé jednat rychle a protože neměli k dispozici dostatečně účinné uspávací prostředky, nezbývalo jim než samce a samici lva zastřelit.

Autor: ČTK , APFoto: Profimedia , dailymail.co.uk

Další čtení

Zima jde do finále! Užijte si nejlepší après-ski sezóny s VELO

Relax
26. 2. 2026
ilustrační obrázek

Světový unikát: jediný chov chameleonů zelených na světě se daří v Česku

Relax
25. 2. 2026
kvetoucí impozantní Doryanthes palmeri

Jedinečný moment v Liberci: gigantická lilie rozkvétá po třech dekádách

Relax
25. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ