Adriana trest neminul, UEFA ho potrestala za nesportovní chování

27. 11. 2012 19:46
Adriano(vpravo) se po svém kontroverzním gólu diví, co udělal špatně.
Adriano(vpravo) se po svém kontroverzním gólu diví, co udělal špatně.

Útočník Luiz Adriano ze Šachtaru Doněck přijde po kontroverzní brance ze zápasu Ligy mistrů proti Nordsjaellandu o jeden zápas prestižní soutěže. UEFA brazilského fotbalistu potrestala za nesportovní chování.

Pětadvacetiletý Adriano se podle disciplinární komise provinil minulé úterý v 26. minutě utkání v Norsku. Po ošetřování jednoho z domácích hráčů vracel míč rozhodčího Nordsjaellandu záložník Šachtaru Willian, jeho odkop ale přebral Adriano a po kličce brankáři vyrovnal na 1:1.

Doněck, který nakonec nad Nordsjaellandem vyhrál 5:2 a zajistil si postup do osmifinále, bude Adriana postrádat příští týden v posledním utkání základní skupiny proti Juventusu. Útočník musí také v rámci trestu vykonat jeden den fotbalově prospěšných prací

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Sportmanie Plzeň 2025

Dnes začne plzeňský festival Sportmanie, předvede se stovka klubů a spolků

Domácí
15. 8. 2026
Máchovo jezero, ilustrační foto

Na festivalu elektronické hudby u Máchova jezera vystoupí přes 50 umělců

Kultura
15. 8. 2026
houfnice Caesar

Zbrojovka Excalibur Army měla loni rekordní tržby 83 miliardy Kč a zisk 12,5 miliardy Kč

Ekonomika
15. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ