Boleslav musí vyhrát. Kouč: Snad nás Fiorentina <span>podcení</span>

19. 12. 2007 14:30
Momentka z pohárového utkání Mladé Boleslavi proti AEK Atény (0:1).
Momentka z pohárového utkání Mladé Boleslavi proti AEK Atény (0:1).

Momentka z pohárového utkání Mladé Boleslavi proti AEK Atény (0:1).Do Florencie, proslulého renesančního města, ve středu dopoledne vyrazili fotbalisté Mladé Boleslavi bojovat také o znovuzrození svých šancí na postup ze základní skupiny Poháru UEFA.

Italská mise má pro Středočechy jasný a zároveň složitý podtext: Boleslav musí bez potrestaného kapitána Marka Matějovského na hřišti Fiorentiny, jejíž obranu bude řídit opora české reprezentace Tomáš Ujfaluši, bezpodmínečně zvítězit.

Jinak se jí jarní vyřazovací boje týkat nebudou. Prohra nebo remíza znamenají pro tým kouče Zdeňka Ščasného konec nadějí, naopak smírný výsledek bude stačit Fiorentině.

 Pohár UEFA - skupina C

 FIORENTINA - MLADÁ BOLESLAV

- čtvrtek, 20.45, hlavním rozhodčím je Portugalec Joao Francisco Lopes Ferreira

- žádná televize zápas nevysílá, vstupy z prvního poločasu a přímý přenos z druhého přinese Radiožurnál

 

Předpokládané sestavy:
Mladá Boleslav:
Pižanowski - Voříšek, Rolko, Kopic, Procházka - Sedláček, Rajnoch, Hrdlička, Kysela - A. Mendy, Táborský.

Fiorentina: Lupatelli - Ujfaluši, Kröldrup, Pasqual - Jörgensen, Liverani, Montolivo, Kuzmanovič, Santana - Vieri, Osvaldo (Mutu)

 

1.Villarreal                    3    2    1    0    5:2       7
2.Fiorentina31208:35
3.AEK Atény31203:25
4.Mladá Boleslav31024:43
5.Elfsborg40133:121

"Abychom uspěli na hřišti italského mužstva, musíme podat výkon na úplné hranici možností. Říct, že si tam jedem pro postup, by ode mě bylo hloupé a troufalé, ale ve fotbale se může stát všechno," řekl Ščasný, když se jeho tým chystal na odlet z Prahy do Florencie.

Povede se "druhé" Palermo? 

Boleslav už jednou letos dokázala celek ze slavné Serie A zaskočit. Při cestě do základní skupiny soutěže odstranila na začátku října z cesty Palermo, přestože s ním v prvním zápase doma prohrála 0:1. V odvetě však Středočeši v Itálii stejným poměrem vyhráli a postup korunovali v úspěšně zvládnutém penaltovém rozstřelu.

Hosté budou spoléhat i na to, že Fiorentina zopakuje stejnou chybu jako Palermo a v zápase nebude hrát s plnou koncentrací. "Možná to bude znít tvrdě a nebude se to někomu líbit, ale české týmy mají proti tak vyspělým klubům šanci jen v případě, že je soupeř podcení. Tím ale nechci říct, že bychom se předem vzdávali," uvažoval Ščasný.

Boleslavští do Florencie nevyrazili v optimálním rozpoložení. Podzimní část ligy zakončili šňůrou sedmi zápasů bez vítězství, jedinou radostí za poslední dva měsíce pro ně bylo vítězství na hřišti švédského Elfsborgu, které je drží ve hře o postup.

Matějovského roli asi převezme Hrdlička. Bude hrát Ujfaluši?

Ve Florencii bude Boleslav řešit další problém: v její záloze bude chybět klíčový hráč a kapitán Marek Matějovský, jenž pyká za tři žluté karty.

"Nahradit takového hráče je samozřejmě složité, ale na podzim v lize jsme bez něj třeba výborně zvládli zápas v Brně," připomněl Ščasný jasnou výhru 3:0. Ščasný tak nepřímo naznačil, že místo Matějovského zaujme Hrdlička.

Ujfaluši: Je dobře, že  Matějovský nemůže hrát

Ani Fiorentina nenastoupí do zápasu v ideálním rozpoložení pohodě, Ujfaluši a spol. nevyhráli už šest soutěžních utkání za sebou a naposledy zažili vítězný pocit na začátku listopadu v duelu s Laziem. I tak se ale "Fialky" drží na pátém místě ligy.  

Domácí, kteří ve skupině uhráli remízy v Aténách a Villarrealu a doma šesti brankami rozstříleli Elfsborg, mají problémy se sestavou. Poraněné koleno vyřadilo ze hry brankářskou jedničku Freye, hrát nemohou ani Jörgensen, Montolivo a Santana. Ale Ujfaluši už je fit a může se těšit na první pohárový zápas proti krajanům.

"Konečně jsem se takového zápasu dočkal. Boleslav už s Palermem naznačila svoji sílu. Možná by pro nás mohlo být výhodou, že nemůže hrát Matějovský," řekl Ujfaluši.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ