Plzeň čeká na zprávy z Norska, Trondheim přišel o generálku

23. 7. 2011 16:35
Tragedie v Oslu.
Tragedie v Oslu.

Páteční tragedie v Oslu a na ostrově Utöya zastavila život v Norsku. Týká se to i víkendového kola fotbalové ligy, jehož zápasy byly zrušeny. Soupeř Plzně o postup do Ligy mistrů Trondheim tak přišel o generálku. Západočeši zatím neví, jak nešťastné události ovlivní jejich středeční pohárový duel.

"Přes svazového sekretáře Rudolfa Řepku jsme v kontaktu s UEFA. Zatím nemáme informace, že by zápas měl být ohrožen. Počítáme ale s tím, že se věci můžou vyvinout všelijak," uvedl pro ČTK generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Plzeň nevyslala na zápas Rosenborgu žádného pozorovatele. Šádek sice v pátek v Norsku byl, ale do Čech přicestoval ještě před bombovými útoky. "Neměli jsme v plánu jet ten zápas sledovat," uvedl.

Trondheim měl v nedělí přivítat Fredrikstad, ale zápas byl z piety zrušen stejně jako další duely první norské ligy. "Norská fotbalová asociace se rozhodla z úcty ke všem obětem a těm, které toto neštěstí zasáhlo, odložit všechny plánované zápasy," rozhodl svaz.

Při bombových útocích zemřelo v Oslu sedm lidí, dalších 84 obětí pochází ze střelby na nedalekém ostrově Utöya na kempu, který pořádala Norská dělnická strana. Policie zatkla dvaatřicetiletého křesťanského fundamentalistu Anderse Behringa Breivika, kterého obvinila z obou útoků.

Autor: - pv -Foto: ČTK/AP

Další čtení

V Austrálii začal fungovat zákaz přístupu dětí mladších 16 let na sociální sítě

Zahraničí
9. 12. 2025
ilustrační foto

Tisková konference s Machadovou před převzetím Nobelovy ceny byla zrušena

Domácí
9. 12. 2025

Ve věku 83 let zemřel průkopník ochrany slonů afrických Iain Douglas-Hamilton

Zahraničí
9. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV