Bude to ještě velké drama. Favoriti jsou jasní, ale v Lize mistrů se na papírové předpoklady nehraje. Druhá odvetná utkání Ligy mistrů mezi Barcelonou - Atléticem Madrid a Benficou - Bayernem Mnichov nám nabídne spoustu dramatických momentů. Týden.cz se rozhodl zhodnotit šance jednotlivých týmů na postup.
Více bude jistě táhnout utkání mezi Atléticem a Barcelonou. Před týdnem šlo o pěkné drama. Ústřední postava? Fernando Torres. Nejprve poslal hosty do vedení, aby se následně nechal po pár minutách zbytečně vykartovat. To vše v prvním poločase. "Prohru beru na sebe," uvedl po utkání španělský forvard. Ale co naplat, zápas byl pro Atlético ztracen a fanoušci si museli kalich hořkosti vypít až do dna.
Naděje však přesto žije. Kdo z posledních soupeřů Barcy v Lize mistrů může říct, že vstupuje do odvety s tím, že vstřelilo branku na Nou Campu. Nyní stačí Blaugranas, jak se Atléticu přezdívá, vstřelit "pouze" jeden gól. Ovšem to je právě ten problém. Barcelona nepatří k těm týmům, které by neuměli zvládat kritické momenty. Jejich ofenzivní trio Neymar-Suárez-Messi opravdu děsí, o jejich střeleckých schopnostech netřeba mluvit.
Hrdina i smolař zároveň, Fernando Torres, bude kvůli červené kartě chybět. Ofenzíva madridského klubu tak bude zřejmě spoléhat především na Francouze Antoina Griezmana. Ten totiž hraje ve velké formě, trefil se ve všech z posledních jedenácti utkání za klub i reprezentaci dohromady. Ve španělské Priméra División to bylo v posledních sedmi duelech sedm branek, celkově jich za Blaugranas v La Lize nasázel již dvacet.
"V minulosti jsme dokázali, že můžeme hrát s těmi nejlepšími. Nicméně musíme udržet emoce na uzdě. Zvykli jsme si hrát takovéto těžké zápasy v posledních pár letech a doufáme, že jich ještě pár odehrajeme," narážel na vysněný postup kapitán Atlética Gabi.
Trenér červenomodrých Diego Simeone věří, že jeho hráči dokážou Barcu zdolat. "Být hráčem Atlética znamená být odolný, soutěživý, být hráčem, který se nikdy nevzdává," uvedl Simeone.
Jak bude konkrétně vypadat složení útoku, však na tiskové konferenci říct nechtěl. "Máme spoustu variant. Může tam být Luciano Vietto, Yanick Carrasco nebo Antoine Griezmann. Uvidíme, jakou kombinaci zvolíme jako nejvhodnější," dodal pětačtyřicetiletý Argentinec.
Ribéry: Je skvělé být zpátky
Druhý duel mezi portugalskou Benficou a německým gigantem Bayernem Mnichov také není zdaleka rozhodnut. Obrovským favoritem na postup je ale bavorský velkoklub. V případě postupu, by to byla jejich pátá účast v semifinále Ligy mistrů v řadě. Těšit se v posledních dnech může z návratu francouzského záložníka Francka Ribéryho. Ten se vrátil po vleklém zranění, kvůli kterému marodil prakticky celou sezónu.
"Je skvělé být zpět a opět poznávat, co to znamená mít radost ze hry. Období, kdy jsem byl zraněný, pro mne bylo skutečně nepříjemné a to hlavně po mentální stránce. Nyní jsem zpět a chci předvádět co nejlepší výkony," uvedl před zápasem Ribéry na tiskové konferenci pro oficiální stránky Ligy mistrů.
Poprvé od roku 2012, kdy hrála Benfica v základní skupině Ligy mistrů s Barcelonou, bude na Estadio Da Luz vyprodáno na zápas v pohárové Evropě. Právě na mohutnou podporu fanoušků na stadionu, který pojme takřka sedmdesát tisíc lidí, budou "Orli" spoléhat.
"Atmosféra na stadionu je vždy neuvěřitelná. Fanoušci jsou úžasní a my z toho můžeme jedině těžit," uvedl útočník Benficy Talisca.
"Dříve jsem podobné zápasy, jako tento, sledoval v televizi. Nyní ho sám budu hrát, což je pro mě obrovská motivace," dodal dvaadvacetiletý brazilský útočník.
"Dříve jsme se koukali, jak Benfica válí v evropských soutěžích za Eusébia. Dnes jsme součástí tohoto klubu my a jsem na to hrozně pyšný. Do zápasu dáme vše, víme, že to bude těžké, ale budeme bojovat až do poslední chvíle, abychom se dostali do vysněného semifinále," uzavřel portugalský útočník Benficy Pizzi.
Obě utkání začínají ve středu 13. dubna od 20:45 SEČ.