Vedení UEFA po středečním teroristickém útoku na autobus v centru Tel Avivu odložilo čtvrteční zápas Evropské ligy mezi Hapoelem Kirjat Šmona a Bilbaem ve skupině I, v níž hrají i fotbalisté pražské Sparty. Zprávu potvrdil i oficiální web španělského klubu. Náhradní termín zatím není znám.
Bilbao mělo ve středu ze Španělska odletět nejprve do Tel Avivu a pak se přesunout do Haify, kde Šmona kvůli nevyhovujícím parametrům svého stadionu hraje domácí zápasy evropských pohárů.
Tým finalisty soutěže z minulé sezony se sešel na letišti v Bilbau, po dopoledním útoku v Tel Avivu ale klub požádal o odložení zápasu a vedení UEFA mu vyhovělo. Třetí Šmona i čtvrté Bilbao jsou ve skupině I na pokraji vyřazení a musejí doufat, že Pražané ve čtvrtečním domácím utkání s jistým postupujícím Lyonem prohrají. Jakýkoli bodový zisk by znamenal, že Šmona i Bilbao vypadnou ze hry.
Útok na autobus v centru Tel Avivu si krátce před polednem vyžádal nejméně 21 zraněných, stav tří z nich je údajně vážný. Mluvčí izraelské vlády prohlásil, že šlo o teroristický čin. K útoku se nepřihlásila žádná skupina, palestinské radikální hnutí Hamas ho ale uvítalo.
Atentát se odehrál osmý den izraelského bombardování palestinského pásma Gazy, jehož deklarovaným cílem je zabránit tamním radikálům z hnutí Hamas v raketovém ostřelování izraelského území. O zprostředkování příměří se snaží Egypt.
Zápas soupeřů Sparty v EL byl odložen kvůli teroristům v Tel Avivu
21. 11. 2012 14:01

Vedení UEFA po středečním teroristickém útoku na autobus v centru Tel Avivu odložilo čtvrteční zápas Evropské ligy mezi Hapoelem Kirjat Šmona a Bilbaem ve skupině I.
Autor: ČTK Foto: ČTK