Liberec posiluje. Vrací se Kerbr a přichází boleslavský Kúdela

23. 1. 2017 15:55
Z Mladé Boleslavi přestoupil defenzivní univerzál Ondřej Kúdela, jenž podepsal kontrakt na dva a půl roku.
Z Mladé Boleslavi přestoupil defenzivní univerzál Ondřej Kúdela, jenž podepsal kontrakt na dva a půl roku.

Fotbalisté Liberce získali další dvě zimní posily. Do klubu se vrací záložník Milan Kerbr, který se dohodl se Slovanem na smlouvě na rok a půl. Z Mladé Boleslavi přestoupil defenzivní univerzál Ondřej Kúdela, jenž podepsal kontrakt na dva a půl roku.

Kúdelův odchod z Mladé Boleslavi je poměrně překvapivý, neboť v týmu patřil ke stěžejním oporám. Na podzim v lize zasáhl do všech 16 kol a chyběl jen v závěrečných 10 minutách posledního duelu s Příbramí.

Devětadvacetiletý hráč nastupuje na pozici středního obránce či defenzivního záložníka. V Boleslavi působil od roku 2009, pouze v roce 2014 si odskočil na půlroční hostování do kazašského Ordabasy Šymkent. Prošel také Slováckem, pražskou Spartou a Kladnem, celkem v lize odehrál 224 zápasů a dal 12 gólů. Je také stříbrným medailistou z mistrovství světa dvacítek v roce 2007.

"Neodchází se mi lehce, v Mladé Boleslavi jsem strávil dlouhou dobu a zažil spousty krásných fotbalových okamžiků. Poznal jsem tu hodně hráčů a skvělých lidí. Ale takový je prostě život fotbalisty. Vždycky se sem budu rád vracet," uvedl Kúdela v tiskové zprávě mladoboleslavského klubu.

Sedmadvacetiletý Kerbr už v Liberci působil předloni na podzim, kdy hostoval ze Slovácka. Za severočeský klub si tehdy připsal 14 ligových startů a dva góly, s týmem si zahrál i základní skupinu Evropské ligy. Poté se v zimě do Uherského Hradiště vrátil, po loňském podzimu mu tam ale vypršela smlouva a nyní se opět dohodl s Libercem.

Krajní záložník či útočník Kerbr je odchovancem Slovácka, kde strávil většinu své kariéry. Krátce hostoval jen ve Frýdku-Místku, v Mostu a právě v Liberci. V lize má odehráno 123 zápasů, v nichž vstřelil 19 gólů. Jeho otcem je vicemistr Evropy z roku 1996 Milan Kerbr.
Kúdela s Kerbrem se stali druhou a třetí zimní posilou Liberce. Třináctý tým ligové tabulky už před pár dny angažoval útočníka Radka Voltra.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték i v prosinci zůstala na 4,91 procenta

Ekonomika
9. 12. 2025

V Tokiu se v únoru otevře první stálý zábavní park věnovaný Pokémonům

Zahraničí
9. 12. 2025

Praha převede 600 milionů korun Kongresovému centru na stavbu nové haly

Ekonomika
9. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV