Nejlepší fotbalista v Německu? Překvapivě brankář Neuer

10. 8. 2014 14:30
Gólman Manuel Neuer.
Gólman Manuel Neuer.

Brankář mistrů světa Manuel Neuer z Bayernu Mnichov se stal podruhé v kariéře vítězem novinářské ankety pod hlavičkou odborného magazínu Kicker o nejlepšího fotbalistu v Německu. Nejlepším koučem byl podle očekávání vyhlášen reprezentační trenér Joachim Löw.

Osmadvacetiletý Neuer získal od zástupců médií 144 ze 701 možných hlasů. Na druhém místě skončil Marco Reus (135) z Dortmundu, třetí byl Neuerův klubový a reprezentační kolega Thomas Müller (101).

"Je to pro mě čest, ale zároveň jsem překvapen. Nepočítal jsem s tím, i když jsem si samozřejmě vědom toho, že jsem podával dobré výkony," řekl Kickeru Neuer, jenž v uplynulém ročníku vychytal kromě titulu mistrů světa i ligový a pohárový triumf Bayernu. Anketu vyhrál už v roce 2011 v barvách Schalke.

Kouč mistrů světa Löw dostal 248 hlasů a jasně porazil Markuse Weinzierla (152) z Augsburgu. Třetí byl kouč Bayernu Pep Guardiola (89).

Autor: ČTK Foto: ČTK/DPA/Angelika Warmuth

Další čtení

Soud zprostil Feriho obžaloby z dalšího znásilnění, exposlanec vinu odmítl

Domácí
18. 5. 2026

Trump oznámil, že v zájmu jednání odkládá útok na Írán plánovaný na úterý

Zahraničí
18. 5. 2026
Pěstitel Stanislav Štrympl s čerstvě sklizenými jahodami z fóliových skleníků Zahrady Svádov.

Oblíbené jahody ze Svádova mají dlouhou historii, následovatel se zatím nenašel

Domácí
18. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ