Slavia chce konečně tři body, Haška čeká premiéra u Bohemians

7. 4. 2017 19:30
V posledním pražském derby braly obě "S" po bodu.
V posledním pražském derby braly obě "S" po bodu.

Fotbalisté druhé Slavie se v sobotním utkání 23. ligového kola představí na hřišti nováčka Karviné s cílem napravit poslední dvě remízy 1:1. Třetí Sparta, která v obou duelech pod novým koučem Petrem Radou brala po bodu, v neděli hostí Brno.

Slavia v Liberci utnula sérii sedmi ligových výher a po reprezentační pauze nepřesvědčila ani v derby se Spartou, ve kterém zachránila bod až v nastavení po nesprávně odpískané penaltě. Nyní "sešívané" čekají dva zápasy s osmou Karvinou - nejprve v nejvyšší soutěži a poté ve středečním čtvrtfinále poháru.

"Předpokládáme, že na jejich hřišti to bude těžší, ale nechceme předbíhat. Karviná má hodně bodů, je nahoře. Viděli jsme jejich poslední domácí zápas s Plzní, v němž sahali senzačně po třech bodech, ale nakonec se jim to nepodařilo. Vzali jsme si z toho zápasu řadu poznatků," řekl kouč Slavie Jaroslav Šilhavý. Jeho mužstvo ztrácí na Plzeň bod, úřadující mistr už dnes večer hraje v Hradci Králové.

VIDEO: Vyrovnávací branka Milana Škody po faulu na Ruslana Mingazova.

Sparťané při Radově debutu doma se Zlínem uhráli jen bezbrankovou remízu, poté však v derby favorizovanou Slavii málem obrali o všechny body. Pražané chtějí zlepšený výkon potvrdil proti Brnu, které v lize čtyřikrát v řadě remizovalo 0:0.

"Mají zkušenou záložní řadu a na hrotu známe Řezňu (Jakuba Řezníčka), který se tady bude chtít ukázat. Doufám, že Brno bude v bezgólovém snažení pokračovat a my navážeme na derby a zvítězíme," konstatoval obránce Sparty Mario Holek. Letenský tým doma v lize zdolal Brno sedmkrát za sebou, naposled v Praze se Zbrojovkou ztratil body v květnu 2008 při prohře 0:2.

Bohemians 1905 v sobotní premiéře nového trenéra Martina Haška doma čeká záchranářský souboj s předposlední Jihlavou, s níž v samostatné lize ještě neprohráli. Třináctí "Klokani" posledních deset kol nezvítězili a na Vysočinu mají jen čtyřbodový náskok. "Pokud se nám utkání vydaří, bude se nám dýchat líp. Pokud se nám nevydaří, situace by byla velmi vážná," prohlásil Hašek.

Poslední Příbram by v sobotu ráda uspěla na půdě Slovácka a zvýšila své šance na záchranu. Středočeši, kteří ztrácí šest bodů na nesestupové pozice, ale venku v lize nevyhráli od loňského března. Tehdy porazili Jihlavu 3:1.

V sobotu ještě Teplice přivítají Liberec, jemuž v posledních třech duelech podlehly bez vstřeleného gólu. Pátý Zlín chce v neděli v Jablonci ukončit osmizápasové čekání na vítězství v nejvyšší soutěži.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Thajsko, bouře - ilustrační foto

Neobvyklé bouře v Asii jsou drsnou ukázkou globálního oteplování. A lépe nebude

Věda a technika
4. 12. 2025
ilustrační foto

Thajsko po padesáti letech zrušilo zákaz odpoledního prodeje akoholu. Prozatím

Zahraničí
4. 12. 2025

Kolínská MHD se od ledna začlení do PID, město očekává kvalitnější služby

Domácí
4. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV