Slovácko v závěru přípravy šokovalo West Ham

19. 7. 2016 20:45
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Fotbalisté Slovácka si připsali v přípravě cenný úspěch, když uhráli remízu 2:2 se sedmým týmem anglické Premier League West Hamem United. Tým z Uherského Hradiště v duelu hraném v Rakousku na soustředění prohrával 0:2, ale v závěru slavného soupeře zatlačil a dvěma góly Eldara Civiče srovnal.

Slovácko sehrálo historicky první zápas s týmem z Premier League. Úvodní respekt k soupeři vedl k tomu, že si šance vypracovávali hlavně Angličané a v 36. minutě se ujali vedení po brance Noblea.

V sestavě West Hamu ještě chyběl francouzský reprezentant Dimitri Payet, přesto přišel z levé strany kvalitní centr, po němž hlavou zvýšil Fletcher.

Slovácko se však nevzdalo a v posledních deseti minutách West Ham zatlačilo. Nejprve neuspěl ve velké šanci Diviš, ale po rohovém kopu už snížil Civič, který se trefil hlavou přesně pod břevno. V poslední minutě ke stejnému hráči propadl centr z pravé strany a Civič ho znovu poslal tvrdou ranou do téměř totožného místa a zařídil remízu.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Slovácko - West Ham United 2:2 (0:1)

Branky: 86. a 90. Civič - 36. Noble, 53. Fletcher.

Sestava Slovácka: Heča (46. Daněk) - Reinberk (72. Chyla), Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski, Daníček - Biolek (55. Civič), Havlík (55. Ťok), Kerbr (74. K. Koné) - Diviš. Trenér: Levý.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Glück Dalibor

Další čtení

Tunel Blanka slouží již deset let, na zklidnění dopravy Praha stále čeká

Ekonomika
18. 9. 2025

Výročí stavebnice Merkur v Polici nad Metují připomenou akce v muzeu i v parku

Domácí
18. 9. 2025

Francii čekají rozsáhlé stávky a protesty proti škrtům v rozpočtu

Zahraničí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ