Zraněný Souček bude West Hamu chybět týdny

25. 2. 2020 16:23
Tomáš Souček bude West Hamu chybět tři týdny.
Tomáš Souček bude West Hamu chybět tři týdny.

Zraněného fotbalistu West Hamu Tomáše Součka čeká zhruba třítýdenní pauza. Reprezentační záložník kvůli svalovým potížím nedohrál pondělní zápas anglické ligy v Liverpoolu. Londýnský klub o době předpokládané absence Součka informoval na svém webu s tím, že jde o lehčí zranění.

Čtyřiadvacetiletý středopolař na stadionu vedoucího Liverpoolu musel kvůli nataženému ohýbači střídat ve 47. minutě. Trenér West Hamu David Moyes na tiskové konferenci pochválil Součka za báječný výkon v prvním poločase a jeho ztrátu označil za citelnou. "Kladiváři" s favoritem prohráli 2:3 a zůstali na sestupovém osmnáctém místě tabulky.

"Tomáš si natáhl ohýbač kyčle, ale vyšetření dopadlo dobře a odhalilo jen menší poškození. Doufáme, že bude zpátky před březnovou reprezentační přestávkou," uvedl hlavní klubový lékař Richard Collinge.

Souček, jenž ve West Hamu do konce sezony hostuje z pražské Slavie, dosud zasáhl do tří utkání Premier League. Před zápasem s Liverpoolem odehrál 85 minut proti Brightonu (3:3) a celých 90 minut při porážce 0:2 s mistrovským Manchesterem City.

Bývalý kapitán Slavie by se mohl stihnout uzdravit do březnového reprezentačního srazu, během něhož národní tým v USA sehraje přípravné duely s Mexikem a Hondurasem.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Jon Super

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ