Další exsparťan v Plzni. Za Viktorii bude hrát stoper Brabec

20. 2. 2019 10:56
Jakub Brabec má v Plzni zacelit díry v západočeském týmu.
Jakub Brabec má v Plzni zacelit díry v západočeském týmu.

Fotbalisty Plzně posílí reprezentační obránce Jakub Brabec. Šestadvacetiletý stoper přichází na půlroční hostování s opcí z belgického Genku. Původně měl ještě hostovat v tureckém Rizesporu, tam ale v zimě přišel o místo v sestavě.

Plzeň potřebuje stopera poté, co si v úvodu jara přivodil otřes mozku Lukáš Hejda. K dispozici jsou už jen Luděk Pernica a Roman Hubník, který ale kvůli žlutým kartám nemůže nastoupit do čtvrtečního odvetného utkání Evropské ligy s Dinamem Záhřeb. Zaskočit za něj budou muset hráči z jiných pozic jako Roman Procházka nebo David Limberský. Brabec s Plzní do Záhřebu neodletěl, neboť soupisky pro první kolo play-off už jsou uzavřené.

"Vzhledem k současné situaci, kdy máme v obraně několik absencí, bylo pro nás dotažení tohoto transferu jednou z priorit. Jsme rádi, že jsme do našeho kádru získali hráče, který má kvalitu i velké zkušenosti," řekl pro klubový web generální manažer Adolf Šádek. "Jsem přesvědčený, že jeho adaptace i vzhledem ke zkušenostem nebude dlouho trvat. Pevně doufám, že si vše sedne a bude to výhodné pro všechny zúčastněné. A že hostování v létě přetavíme v transfer."

Čtrnáctinásobný reprezentant Brabec je odchovancem Sparty. V lize nastupoval při hostováních také za Žižkov a Brno. Celkem nasbíral 90 ligových startů. V létě 2016 zamířil do Genku, kde odehrál za dvě sezony 37 ligových duelů a dalších 11 zápasů v Evropské lize.

Loni v létě odešel do Rizesporu, kde na podzim nastoupil do 17 ligových utkání. V lednu ale přišel o pevné místo v sestavě poté, co klub přivedl dva obránce z portugalské ligy. Do posledních pěti duelů už nezasáhl. V Turecku se dohodl na ukončení hostování a mohl zamířit do Plzně.

"Byla to taková rychlejší akce. Přiletěl jsem z Turecka, kde se všechno vyřešilo k mému prospěchu, abych mohl hostovat v Plzni. S panem Šádkem jsem se dohodl za pět minut. Viktoria je špičkový klub a každoročně hraje o poháry a o titul. Toho se chci účastnit, chci pomoci Plzni a zasáhnout do co nejvíce utkání, čímž bych se mohl i poprat o reprezentaci," uvedl Brabec.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Omelka Josef

Další čtení

Při havárii malého letadla na britském letišti Southend zemřeli čtyři lidé

Zahraničí
14. 7. 2025

Reuters: Protivládní polovojenské jednotky RSF zabily v Súdánu téměř 300 lidí

Zahraničí
14. 7. 2025
Vladimir Putin čelí americké odpovědi

Trump dal Putinovi ultimátum. Teď pošle Ukrajině zbraně, pak nastoupí cla

Zahraničí
14. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ