Sparta získala norského obránce Vindheima z Malmö

21. 5. 2019 20:37
Sparta zaplatila za Nora 33,5 milionu korun.
Sparta zaplatila za Nora 33,5 milionu korun.

První novou posilou fotbalové Sparty pro příští sezonu je norský obránce Andreas Vindheim. Dosavadní hráč švédského Malmö podepsal na Letné tříletou smlouvu. Podle serveru iSport.cz by za něj Sparta měla zaplatit zhruba 1,3 milionu eur (33,5 milionu korun).

"Andreas je velmi dobře vybavený na post pravého beka, a to jak fyzicky, tak pohybově. Nevynechá jedinou příležitost ve sprintu podpořit útok, má velmi dobrý cílený centr," uvedl sportovní ředitel Tomáš Rosický na webu Sparty.

Třiadvacetiletý Vindheim je odchovancem Brannu Bergen. Za Malmö hrál od roku 2015 a získal s ním dva švédské tituly v letech 2016 a 2017. "Zároveň pravidelně nastupoval v Evropské lize, kde podával velmi dobré výkony proti silným evropským týmům," prohlásil Rosický.

V Evropské lize si Vindheim zahrál naposledy ve dvojzápase s Chelsea, která fotbalisty Malmö v únoru vyřadila. "Má mentalitu vítěze. Ve Švédsku působil v klubu, který má v tamní lize podobné postavení jako Sparta v Česku, očekávání fanoušků a tlak od veřejnosti tak dobře zná a nepřekvapí ho. V třiadvaceti letech je navíc ve věku, kdy by se měl nadále zlepšovat a růst v kariéře," řekl Rosický.

Autor: ČTK Foto: , ZUMA/Nils Jakobsson

Další čtení

Škody na domě v ulici Bracken Road po nepokojích ve vesnici Thetford v hrabství Norfolk

Strach a násilí v britském Thetfordu: Demonstranti házeli kameny, policie musela evakuovat žadatele o azyl

Zahraničí
7. 8. 2026
ilustrační obrázek

Personální krize paralyzovala autobusy na Novojičínsku, Z-Group bus nechal stát 161 spojů

Domácí
7. 8. 2026
Ilustrační fotografie

Zloděj uloupil ve zlatnictví šperky za 140 tisíc. Policie na něj čekala v Brně

Domácí
7. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ