O brněnského Kaloudu se zajímá <span>CSKA Moskva</span>

19. 2. 2008 08:18
Brněnský záložník Luboš Kalouda.
Brněnský záložník Luboš Kalouda.

Brněnský záložník Luboš Kalouda.O fotbalového vicemistra světa do 20 let Luboše Kaloudu se po neúspěšných námluvách s Juventusem Turín a Newcastlem začal zajímat CSKA Moskva. Zástupci Brna a ruského klubu dnes absolvovali první jednání v Praze.

"Ruský klub předložil nabídku, my jsme mu sdělili naše požadavky. Nyní je ve fotbalové terminologii míč na straně CSKA. Vzhledem k tomu, že v Rusku končí přestupní termín až 7. března, je na jednání teoreticky ještě dostatek času," řekl majoritní vlastník brněnského klubu Roman Pros.

Termín další schůzky ale zatím nepadl.

Moravský klub požadoval za Kaloudu 130 milionů korun po Juventusu a z této částky nechce slevit. V případě úspěšného dotažení přestupu by Kalouda mohl navázat na cestu Jiřího Jarošíka, kterého Sparta prodala do CSKA před pěti lety za 3,7 milionu eur. V té době se stal Jarošík nejdražším fotbalistou ruské ligy.

Tým CSKA, který získal v roce 2006 ruský titul, vypadl na podzim z Ligy mistrů. V domácí soutěži obsadil třetí místo za Petrohradem a Spartakem Moskva.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Theodor Pištěk

Zemřel výtvarník Theodor Pištěk. Za kostýmy z filmu Amadeus získal Oscara

Kultura
4. 12. 2025
ilustrační foto

V privátní sauně v Plzni našli dva mrtvé, muže a ženu. A není to poprvé

Domácí
4. 12. 2025
Los Emil

Rakušané fandí Emilovi. „Los Emil“ je jejich slovem roku. A taky výraz "6 7"

Zahraničí
4. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV