Rusové do Slavie nevstoupí, Řebíčkova jednání byla neúspěšná

17. 7. 2014 16:07
Ruský zástupce Igor Kornějev už odešel.
Ruský zástupce Igor Kornějev už odešel.

Ruský investor do fotbalové Slavie nevstoupí. Jednání majitele pražského klubu Aleše Řebíčka se zástupcem české pobočky společnosti Lukoil Aviation Dmitrijem Romaněnkem skončila neúspěchem. Informoval o tom deník Insider.

"Jednání jsou přerušena a zatím nepokračují," uvedl mluvčí Slavie Jiří Vrba. "Nestalo se nic zásadního. Nic, co by klub ohrozilo," dodal.

Jednání probíhala od listopadu loňského roku, do klubu poté dokonce nastoupili i zástupci možného investora - bývalý ruský reprezentant Igor Kornějev a nizozemský manažer Jan Willem van Dop. Oba však už z Edenu odešli, stejně jako trenér Alex Pastoor.

Nizozemského kouče v březnu krátce po příchodu do klubu a nečekaném odvolání Miroslava Koubka přivedl právě Kornějev. Pod vedením Pastoora, který po sezoně zamířil jako asistent do Alkmaaru, si Slavia zajistila udržení až v posledním kole.

V březnu údajně už byla dohoda mezi Řebíčkem a Romaněnkem na spadnutí, bývalý ministr dopravy ji však nakonec nepodepsal. Důvodem byly podle Insideru nejasné rozdělení moci v klubu a neshody kolem ceny. Slavia tak bude muset dál vyjít se současným rozpočtem a nemůže počítat s výraznějšími nákupy posil.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Doležal Michal

Další čtení

ilustrační foto

Americká diplomacie: Je tu vážná hrozba, že Hamás zaútočí na civilisty

Zahraničí
19. 10. 2025
Podnik Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary postupně obnovuje lesní tůně v okolí města. Na snímku je tůň u Kolovského rybníka.

Karlovarské lázeňské lesy vybudovaly čtyři nové tůně, celkem jich mají 40

Domácí
18. 10. 2025
Spoluator Matyáš Habermann při odhalení lavičky malíře a ilustrátora Zdenka Rykra.

Chotěboř věnovala lavičku rodáku Rykrovi, výtvarníkovi a autorovi grafik

Domácí
Aktualizováno: 18. 10. 2025 21:39

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ