Slavia láká na hostování mladíka z CSKA Moskva

13. 12. 2011 16:12
Trenér fotbalistů Slavie František Straka.
Trenér fotbalistů Slavie František Straka.

První zimní posilou fotbalové Slavie Praha by se mohl stát ruský záložník Nika Pilijev. Dvacetiletý hráč CSKA Moskva byl poslední listopadový týden v desátém týmu české ligy na testech, při kterých zaujal, a vedení Slavie nyní jedná o jeho hostování.

"Zanechal dobrý dojem, má perspektivu," řekla na adresu možné nové posily mluvčí Slavie Soňa Nouzáková.

Pilijev debutoval v ruské lize v osmnácti letech v Lokomotivu Moskva, odkud vzápětí přestoupil do CSKA, v jehož dresu si krátce zahrál i Ligu mistrů. Loni hostoval v Permu, ale v letošním kalendářním roce v ruské lize nenastoupil ani jednou. Od ledna by mohl sbírat zkušenosti ve Slavii.

"Rád hrává z levé strany. Je silný na míči, nevysoký, špatně se odstavuje od míče," citoval server aktuálně.cz ředitele Slavie Miroslava Platila.

Slávisté také řeší, jestli udrží univerzála Adama Hlouška, o kterého se prý zajímá bundesligový Norimberk. Vršovický klub údajně žádnou konkrétní nabídku neregistruje. "O všem víme jen z doslechu. Klub žádné oficiální jednání nevede," řekla Nouzáková. Také Hlouškův agent Pavel Paska se k věci staví rezervovaně. "V tuto chvíli opravdu není co komentovat," řekl Paska.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Tržní hodnota majitele Googlu poprvé překonala hranici tří bilionů USD

Ekonomika
15. 9. 2025
ilustrační foto

Pěšky do školy! V Česku začala tradiční výzva pro školy, školáky i rodiče

Domácí
15. 9. 2025
Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ