Astori zemřel na tachykardii, jeho srdce bilo příliš rychle

8. 6. 2018 16:44
Davide Astori zemřel na tachykardi.
Davide Astori zemřel na tachykardi.

Kapitán fotbalistů Fiorentiny Davide Astori podle nových zjištění zemřel kvůli abnormálně zvýšené tepové frekvenci (tachykardii). Bezprostředně po březnovém úmrtí jednatřicetiletého obránce lékaři hovořili o srdeční zástavě.

Čtrnáctinásobný italský reprezentant Astori byl nalezen mrtev 4. března ve svém hotelovém pokoji, kde pobýval s týmem před ligovým utkáním proti Udine. Původně se mělo za to, že zemřel ve spánku na zástavu srdce, jež se postupně zpomalovalo, až se zastavilo úplně.

Italský list Corriere dello Sport ale dnes zveřejnil výňatky z lékařské zprávy dvou profesorů, podle níž byl příčinou Astoriho smrti jev zvaný tachykardie či tachyarytmie. Hráčovo srdce začalo bít tak rychle, až se zastavilo. Podle zprávy Astori nezemřel ve spánku a jeho smrti se dalo zabránit, pokud by s ním někdo byl na pokoji a poskytl mu pomoc či zavolal lékaře.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AFLO/Maurizio Borsari

Další čtení

ilustrační foto

Soud snížil muži trest za pokus o vraždu metanolem. Otrávené zachránil gin

Domácí
3. 3. 2026
ilustrační foto

PRŮZKUM: Češi Rusy jako sousedy odmítají. Ale máme rádi Slováky a Vietnamce

Domácí
3. 3. 2026
ilustrační obrázek

Evoluce v přímém přenosu: Tropičtí motýli zaplní skleník v Troji

Relax
3. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ