Bayern si pojistil náskok na čele, Dortmund prohrál s Wolfsburgem

8. 12. 2012 17:45
Radost hráčů Bayernu.
Radost hráčů Bayernu.

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v bavorském derby Augsburg 2:0 a navýšili svůj náskok v čele německé ligy na 11 bodů. Potřetí za sebou naopak ztratil body obhájce titulu Dortmund, který prohrál v divokém utkání s Wolfsburgem 2:3. Borussia na třetím místě na Bayern ztrácí po 16. kole už 14 bodů.

Bayern vyhrál dosud šest ze sedmi zápasů na hřištích soupeřů s impozantním skóre 18:1, proti předposlednímu týmu tabulky ale čekal na gól 40 minut. Pak zahrál rukou Sankoh a Müller otevřel skóre z pokutového kopu.

Druhou branku přidal po dvou minutách na hřišti střídající Gomez. Český záložník Milan Petržela si proti suverénovi bundesligy zahrál jen několik okamžiků, na hřiště se dostal v poslední minutě.

Dortmund vedl v posledním domácím utkání před zimní přestávkou nad Wolfsburgem již od šesté minuty, kdy nikdo nedosáhl na Reusův přímý kop a míč překvapivě doputoval do sítě. Obhájce titulu pak zahodil řadu šancí a ještě před půlí prohrával.

Rozhodčí ve 36. minutě chybně vyloučil obránce Borussie Schmelzera, který míč na brankové čáře neodvrátil rukou, ale zasáhl ho oběma koleny. Z nařízené penalty vyrovnal Diego. Na centr brazilského záložníka si o pět minut později naběhl Naldo a skóre otočil.

Poměrně přísnou penaltu odpískal sudí Stark i na druhé straně, když po hodině hry po přistrčení Kjaera vyrovnal na 2:2 Blaszczykowski. Hosté s českým záložníkem Janem Polákem v základní sestavě však dokázali ještě jednou udeřit, sedmou brankou v sezoně rozhodl Dost.

Sudí známý i z mezinárodních zápasů se po utkání za první penaltu omluvil. "Podíval jsem se na to ještě jednou a bohužel to byla moje chyba. Je mi to líto, to by se nemělo stávat. Červená karta i pokutový kop byly nařízeny špatně, jsem z toho naštvaný," řekl Stark.

Kouč Dortmundu Jürgen Klopp po zápase odmítl podat přijmout podanou ruku od svého protějšku Lorenze-Günthera Köstnera, protože hráči Wolfsburgu podle něj na rozhodčího vyvinuli příliš velký tlak. "Bylo to bizarní. Wolfsburg neměl žádnou šanci a pak přišlo brutální rozhodnutí. Hráči by si asi museli uřezat ruce, aby k tomu nedocházelo," řekl Klopp.

Do čela tabulky střelců se dostal díky hattricku Vedad Ibiševič ze Stuttgartu. Bosenský útočník zařídil svému týmu výhru 3:1 nad Schalke a celkově dal už deset branek. Gelsenkirchenský tým nevyužil příležitost předstihnout v tabulce Dortmund.

Brémy s obráncem Theodorem Gebre Selassiem sehrály třetí utkání v řadě s výsledkem 4:1, jen v minulém kole proti Hoffenheimu ale tímto rozdílem vyhrály. Minulou středu je potupil Leverkusen, v sobotu díky dvěma rychlým brankám okolo 60. minuty také Frankfurt, kterému tři body pomohly na čtvrté místo.

Norimberk, za který odehrál posledních 13 minut střídající útočník Tomáš Pekhart, porazil Düsseldorf 2:0 a svého soupeře předstihl v tabulce. Freiburg se stoperem Pavlem Krmašem zdolal poslední Fürth 1:0 .

Německá fotbalová liga - 16. kolo:
Augsburg - Bayern Mnichov 0:2 (40. Müller z pen., 63. Gomez), Dortmund - Wolfsburg 2:3 (6. Reus, 61. Blaszczykowski z pen. - 36. Diego z pen., 41. Naldo, 73. Dost), Freiburg - Fürth 1:0 (15. Caligiuri), Norimberk - Düsseldorf 2:0 (27. Polter, 90. Feulner), Stuttgart - Schalke 3:1 (2., 38. z pen. a 61. Ibiševič - 12. Marica), Eintracht Frankfurt - Brémy 4:1 (47. Meier, 62. Schwegler, 63. Aigner, 90. Inui - 54. Petersen).
Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Papírnám Brno se ani loni nepodařilo dostat ze ztrátového hospodaření

Ekonomika
15. 7. 2025
ilustrační foto

Liberecká zoo bude dočasně kvůli opravě pavilonu bez žiraf, první už odjela

Domácí
15. 7. 2025

V Indii ve 114 letech zemřel nejstarší maratonec na světě, srazilo ho auto

Zahraničí
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ