Boas naznačoval, že je sudí podplacený. Bude chybět osm zápasů

30. 9. 2017 15:23
Fotbalový trenér André Villas-Boas
Fotbalový trenér André Villas-Boas

Portugalský trenér André Villas-Boas bude fotbalistům SIPG Šanghaj chybět na lavičce v osmi zápasech. Disciplinární komise čínského svazu ho potrestala za gesto, kterým rozhodčímu naznačoval, že je podplacený. Bývalý kouč Chelsea, Porta, Tottenhamu a Petrohradu přijde o zbylé čtyři duely čínské ligy a další čtyři zápasy organizované čínským svazem.

Devětatřicetiletému Portugalci přitížilo, že už v této sezoně byl jednou trestán za komentování rozhodčích na sociálních sítích. Tento týden si navíc odnesl pokutu za to, že po čtvrtfinále asijské Ligy mistrů s Kuang-čou Evergrande obvinil soupeře z toho, že zinscenoval autonehody, aby jeho celku zkomplikoval cestu na stadion.

Za další provinění už mu svaz udělil distanc. Během utkání s Pekingem Kuo-an hraného 22. září po neodpískané penaltě ukázal Villas-Boas na sudího gesto mnutí prstů znázorňující peníze. Dával mu tak najevo, že je podplacený. Rozhodčí ho za to vykázal z lavičky a následně Portugalec obdržel osmizápasový trest. Navíc musí zaplatit šest tisíc dolarů (asi 132 tisíc korun).

"Respekt k pravidlům, rozhodčím, fanouškům a soupeři požadujeme po všech fotbalistech a trenérech. A on předvedl urážlivé gesto," stojí v prohlášení svazu.

Další čtení

Dan Brown

Prezident Pavel přijal na Hradě spisovatele Dana Browna. Dostal snídani

Kultura
18. 9. 2025
ilustrační foto

Sklizeň jablek bude nadprůměrná. Pomohly deště, loni ji naopak zničil mráz

Ekonomika
Aktualizováno: 18. 9. 2025 11:54
ilustrační foto

Účet za bitcoinovou aféru? Ministerstvo kupcům vyplatilo zatím 44 milionů

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ