Bude Touré zase nejlepším Afričanem? Může ohrozit Eto'oa

25. 12. 2014 15:23
Yaya Touré v akci.
Yaya Touré v akci.

Záložník Yaya Touré z Manchesteru City se může počtvrté stát nejlepším fotbalistou Afriky a vyrovnat tak rekord Samuela Eto'oa. Spolu s reprezentantem Pobřeží slonoviny je v užší tříčlenné nominaci také útočník Gabonu a Dortmundu Pierre-Emerick Aubameyang a nigerijský brankář Vincent Enyeama z Lille. Vítěz ankety reprezentačních trenérů afrických zemí bude vyhlášen 8. ledna v Lagosu.

Jednatřicetiletý Touré je stejně jako v předchozích letech favoritem, v minulé sezoně totiž pomohl City k zisku mistrovského titulu. Hlasování vládne od roku 2011 a stejně jako on mají na kontě tři triumfy už jen bývalý útočník AC Milán George Weah a někdejší záložník Olympique Marseille Abedi Pele.

Aubameyang i Enyeama jsou v závěrečné nominaci poprvé. Do ní se naopak z původně pětadvacetičlenného výběru nedostal mimo jiné bývalý útočník Sparty Wilfired Bony ze Swansea.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ZUMA/Philip Oldham

Další čtení

Lesní požáry v Itálii způsobily podle úřadů ekologickou katastrofu

Domácí
11. 7. 2026
ilustrační foto

Ministerstvo vnitra USA chce od států volební opatření, jinak nevyplatí dotace

Domácí
11. 7. 2026
ilustrační foto

Zaplaťte tisíce a odneste si trávník z finále. FIFA spustila neobvyklý prodej

Sport
11. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ