Chcete mě? Přitlačte! Neymar chce po Barce pětinásobek platu

12. 4. 2016 12:33
Hvězdný brazilský útočník Neymar podle španělského listu AS chce zůstat v Barceloně, ale v nové smlouvě požaduje pětinásobek současného platu.
Hvězdný brazilský útočník Neymar podle španělského listu AS chce zůstat v Barceloně, ale v nové smlouvě požaduje pětinásobek současného platu.

Hvězdný brazilský útočník Neymar podle španělského listu AS chce zůstat v Barceloně, ale v nové smlouvě požaduje pětinásobek současného platu. Katalánský velkoklub je ochoten podmínky čtyřiadvacetiletého fotbalisty splnit a vylepšený pětiletý kontrakt s ním podepsat v červnu.

Neymar, který přišel do Barcelony v létě 2013 ze Santosu, má aktuálně pobírat okolo devíti milionů eur ročně (asi 243 milionů korun), což je výrazně méně než jeho ofenzivní kolegové Lionel Messi a Luis Suárez. Právě s nimi kapitán brazilské reprezentace vytvořil zřejmě nejlepší útočné trio současnosti.

AS dále uvádí, že Neymarova nová smlouva na 45 milionů eur ročně (asi 1,2 miliardy korun) je jedním z důvodů, proč prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu usiluje o získání nového sponzora na dresy a prodloužení spolupráce s oděvní společností Nike. Klubové prostředky by mohlo výrazně navýšit i potenciální přejmenování stadionu Camp Nou.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Ukrajina si přeje mír, ale ne za každou cenu, řekl Zelenskyj

Zahraničí
31. 12. 2025

Sněžení zkomplikovalo dopravu, způsobilo nehody i zpoždění autobusů

Domácí
31. 12. 2025

Finsko zadrželo loď, kterou podezírá z úmyslného poškození podmořského kabelu

Zahraničí
31. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV