Útočník Roman Bednář dvěma góly zajistil fotbalistům West Bromwiche postup do čtvrtfinále Anglického poháru. V duelu dvou druholigových celků na hřišti Coventry nejprve po hodině hry zvýšil na 2:0 a o deset minut později stvrdil postup proměněnou penaltou.
Bednář potvrdil své postavení druhého nejlepšího střelce týmu za Kevinem Phillipsem. Jeho spoluhráči pak přidali ještě další dvě branky a West Bromwich vyhrál 5:0.
Anglický pohár - 5. kolo: |
Manchester United - Arsenal Londýn 4:0 Liverpool - Barnsley (II.) 1:2 Chelsea - Huddersfield (III.) 3:1 Bristol (II.) - Southampton (II.) 1:0 Cardiff (II.) - Wolverhampton (II.) 2:0 Coventry (II.) - West Bromwich (II.) 0:5 |
Arsenal od začátku nestíhal a vůbec nepřipomínal tým, který má v čele ligové tabulky pětibodový náskok na svého dnešního soupeře. Manchester se dostal do vedení po hlavičce Rooneyho z bezprostřední blízkosti. Záhy navíc rovněž hlavou zvýšil Fletcher. To hru Arsenalu ještě více rozhodilo a Manchester si vytvářel řadu šancí. Po jedné z nich se prosadil Nani, když si zaběhl za obranu a nedal šanci náhradnímu brankáři Arsenalu Němci Lehmannovi.
Hned po změně stran potvrdil flustraci Arsenalu Eboue, který v hlavičkovém souboji nepříjemně nakopl Evru a byl vyloučen. Manchester si postup v pohodě uhlídal a navíc svého největšího rivala o ligový titul potupil ještě čtvrtým gólem, když Nani znovu našel hlavu Fletchera. Arsenal si připsal nejvyšší porážku v Anglickém poháru v historii klubu.
Velké překvapení se zrodilo na hřišti Liverpoolu, který nezvládl zápas s druholigovým Barnsley a prohrál 1:2 brankou v nastavení. Domácí favorit sice vyhrál první půli díky brance nizozemského střelce Kuijta, ovšem po změně stran srovnal Foster.
Liverpool se pak snažil o rozhodující trefu, a když se už zdálo, že o postupujícím bude muset rozhodnout odveta, udeřilo na druhé straně. Kapitán Barnsley Howard obešel obránce a nepříliš prudkou střelou z hranice vápna zaskočil náhradního brankáře Liverpoolu Itandjeho. Barnsley tak nečekaně postoupilo a ještě více zkomplikovalo již tak složitou pozici trenéra Liverpoolu Rafaela Beníteze.Problémy s týmem z nižší soutěže měla také Chelsea, která s třetiligovým Huddersfieldem hrála v poločase 1:1. Po změně stran však svou druhou trefu přidal uzdravený Lampard a na konečných 3:1 zvýšil útočník Kalou, který se vrátil z afrického mistrovství. V týmu Chelsea se tentokrát neobjevil brankář Petr Čech, který podobně jako další hráči základní sestavy odpočíval.
Chelsea může vedle postupu těšit také fakt, že se už uzdravil i kapitán John Terry, který odehrál celý zápas.
Dnes se ještě hraje duel Manchesteru United s Arsenalem.
Foto: Reuters