Juventus odmítl nabídku od Realu na přestup Pjaniče

14. 8. 2018 11:52
Pjanič zatím z Juventusu do Realu nepůjde. Ještě si bude muset počkat.
Pjanič zatím z Juventusu do Realu nepůjde. Ještě si bude muset počkat.

Juventus Turín údajně nepřijal nabídku Realu Madrid na přestup bosenského fotbalisty Miralema Pjaniče za 60 milionů eur (asi 1,5 miliardy korun). Oba celky už spolu v létě obchodovaly a do Juventusu přišla hvězda Realu Cristiano Ronaldo za 112 milionů eur. A turínský celek je podle deníku Tuttosport připraven pustit Pjaniče jen za podobnou částku.

Real shání kvalitního středního záložníka, jelikož hrozí, že přijde o nejlepšího hráče mistrovství světa Luku Modriče. Chorvatský záložník totiž touží po přestupu za svými krajany do Interu Milán. Bez adekvátní náhrady ho ale Real nemůže pustit, vyhlédl si proto osmadvacetiletého Pjaniče, který patří mez nejlepší hráče v Itálii.

Pjanič je odchovancem Met a přes Lyon se v roce 2011 dostal do Itálie. Nejprve pět sezon táhl AS Řím a v dalších dvou patřil mezi opory Juventusu. V posledních čtyřech sezonách zaznamenal v lize 25 gólů a 38 asistencí.

Kromě Realu se o něj dlouhodobě zajímají i další velkokluby Barcelona, Chelsea a Manchester City. Juventus ale plánuje s Pjaničem prodloužit smlouvu do roku 2023 a zvýšit mu plat z 4,5 milionu eur na 6,5 milionu ročně (asi 167 milionů korun).

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Gregorio Borgia

Další čtení

Elitní ukrajinská skokanka do vody Lyskunová bude reprezentovat Rusko

Sport
5. 12. 2025
ilustrační foto

ANSA: Šest zemí včetně ČR vyzývá EU k zachování hybridních aut po roce 2035

Zahraničí
5. 12. 2025
ilustrační foto

Egyptologové objevili 225 sošek, odkryli tajemství hrobky faraona Šešonka III.

Zahraničí
5. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV