"Kloppo" se dočkal, Kalas pomohl vyřadit United

28. 10. 2015 23:28
Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.
Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

Fotbalisté Manchesteru City porazili v osmifinále Ligového poháru Crystal Palace vysoko 5:1. Na vítězství měl velký podíl teprve devatenáctiletý nigerijský útočník Kelechi Iheanacho, který jeden gól dal a na další dva přihrál. Liverpool zaznamenal první výhru pod trenérem Jürgenem Kloppem, nad Bournemouthem zvítězil těsně 1:0.

Skóre duelu mezi Citizens a Crystal Palace otevřel bývalý útočník pražské Sparty Wilfried Bony. V závěru poločasu se po Iheanachově pasu prosadil De Bruyne. Po změně stran si tito dva hráči role vyměnili: belgický reprezentant poslal přesnou přihrávku do vápna Iheanachovi a ten levou nohou potřetí překonal gólmana Hennesseyho.

Na 4:0 zvýšil z pokutového kopu Touré, čestný gól hostů dal minutu před koncem Delaney. Konečný stav určil střídající García, který vstřelil svůj první gól za Manchester City.

Trenér Klopp mohl na lavičce Liverpoolu po třech remízových zápasech konečně oslavit vítězství, které zařídil gólem v 17. minutě obránce Clyne.

Naopak Louis van Gaal důvod k radosti neměl, Manchester United nestačil na druholigový Middlesbrough, za který celý zápas odehrál obránce Tomáš Kalas. Diváci na Old Trafford neviděli za 120 minut jedinou branku a o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V nich se za "Rudé ďábly" prosadil ze čtyř pokusů pouze Pereira, Middlesbrough ze stejného počtu proměnilo tři. United neuspěli v posledních čtyřech penaltových rozstřelech.

Foto: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Další čtení

ilustrační foto

Vzkaz závodníkovi Turkovi. Orloj se zastaví pro oběti nehod rychlou jízdou

Domácí
Aktualizováno: 23. 4. 2025 01:28

Cenu kritiků festivalu Opera získalo Národní divadlo Brno za hru Salome

Kultura
22. 4. 2025

Festival Bonjour Brno oslaví 60 let partnerství Brna s francouzským Rennes

Domácí
22. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ