Kouč Realu Zidane dostane po triumfu v Lize mistrů přidáno

6. 8. 2016 13:39
Zinédine Zidane.
Zinédine Zidane.

Zinédine Zidane si po úspěšné sezoně a triumfu v Lize mistrů vysloužil v Realu Madrid dvojnásobný plat. Bývalý skvělý francouzský fotbalista, jenž převzal "Bílý balet" letos na začátku ledna, si díky nové dohodě přijde ročně na 5,5 milionu liber (175 milionů korun).

Podle informací listu Daily Mail měl dosud Zidane roční mzdu 2,7 milionu liber a byl nejhůře placeným koučem ve špičkovém evropském klubu. Čtyřiačtyřicetiletý Zidane na lavičce Realu vystřídal v lednu Španěla Rafaela Beníteze a nejprve dostal jen o trošku lepší plat, než měl u B-týmu.

Ve srovnání se svými předchůdci však stále zaostává. Podle britského zdroje dostával italský kouč Carlo Ancelotti od Realu za sezonu 7,5 milionu liber a Portugalec José Mourinho si při příchodu v létě 2010 vymohl smlouvu na deset milionů ročně.

Autor: ČTK Foto: ČTK/EFE/Mark Lyons

Další čtení

„Skvělá práce!“ Trump chválí Macinku za ostrý střet s Clintonovou

Zahraničí
19. 2. 2026
Jun Sok-jol, 27. května 2024

Jihokorejský exprezident Jun byl za stanné právo odsouzen k doživotnímu vězení

Zahraničí
19. 2. 2026
ilustrační foto

Mráz a sníh vystřídá déšť: o víkendu se v Česku výrazně oteplí

Domácí
19. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ